3 naudingi patarimai, kaip įrengti svetainę

Svetainės sekcija, svetainės baldai, sekcijos internetu

Turbūt daugelis sutiks, jog svetainė yra ta vieta namuose, kurioje norime pailsėti bei praleisti vakarus su šeima. Jaustis patogiai svarbu bet kurioje namų erdvėje, tačiau svetainės kambariui turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Šiandien, kai vis daugiau gyventojų bei naujakurių susiduria su vietos trūkumu, tenka ieškoti būdų, kaip tinkamai išnaudoti patalpas, užtikrinti komfortą ir kartu turėti reikiamus baldus. Pateiksime keletą patarimų, kaip tai padaryti lengviau.

Pradėkite nuo plano

Įsigyta svetainės sekcija užima didžiąją dalį laisvos kambario vietos? Vadinasi, padarėte vieną didžiausių klaidų įrenginėjant interjerą – neatsižvelgėte į kambario proporcijas. Visuomet susidėliokite bent jau preliminarų planą: nupieškite jį ant popieriaus ar sumodeliuokite kompiuteriu, pažymėkite, kur ir kokie baldai turėtų stovėti. Tiksliai išmatuokite kambarį ir pagal tai kruopščiai dėliokite interjero detales. Šis būdas yra visuomet labai pravartus ir ilgainiui gerokai palengvina visą procesą, o suplanuotai įrengtame kambaryje išvengsite proporcijų neatitikimo bei kitų problemų.

Investuokite į tinkamus ir kokybiškus baldus

Pirma, daugiausiai dėmesio skirkite pagrindiniams svetainės baldams: sofai, stalui, foteliams, komodai ar spintelėms. Svetainės sekcija – taip pat puikus ir praktiškas pasirinkimas, kurį mėgsta daugelis. Šie baldai bus naudojami daug ir dažnai, ypač sėdėjimui skirti baldai. Kita neretai pasitaikanti klaida yra pigių ir abejotinos kokybės baldų pasirinkimas. Tokie baldai dažniausiai nepasižymi ilgaamžiškumu, greitai nusidėvi ir praranda savo funkcines bei estetines savybes. Jeigu nenorite baldų keisti kas keletą metų, vertėtų investuoti į tvirtus, iš laiko patikrintų medžiagų pagamintus baldus. Jų kaina, žinoma, būna didesnė, tačiau į kokybę investuoti verta visuomet, nes ilgainiui tai atsiperka su kaupu.

Kurkite atmosferą spalvomis ir apšvietimu

Spalvinė gama ir apšvietimas taip pat svarbūs kuriant bendrą kambario atmosferą. Rinkitės tokias spalvas, kurios atrodytų neutraliai ir nebūtų pernelyg intensyvios. Taip prie jų derės ir svetainės sekcija, ir kiti pasirinkti baldai bei dekoro elementai. Seniai žinoma, kad šviesios spalvos kambarį vizualiai padaro erdvesniu, o tamsios sukuria atvirkščią efektą. Mėlyna, pilka ar pasteliniai atspalviai puikiai tiks svetainėje.

Apšvietimą rinkitės tokį, kuris būtų jaukus ir sukurtų atpalaiduojančią atmosferą. Venkite ypač ryškių šviesų, geriau įrenkite papildomus sieninius ar stalinius šviestuvus, kuriais galėtumėte šviesą sutelkti ten, kur labiausiai reikia. Reguliuojami šviestuvai – ko gero, idealiausias pasirinkimas.