4 mitai apie procesų valdymą

procesų valdymas, išmanūs įrenginiai, vyro rankos

Procesų valdymas daugeliui įmonių kelia milžinišką, nenusakomą ir kone neįveikiamą galvos skausmą. Tačiau jį pašalinti galima ne tik vaistais. Esminių problemų sprendimas įdiegus specialią sistemą – tai patikimas ir išties efektyvus sprendimas. Tereikia nustoti tikėti keliais niekuo nepagrįstais mitais. Pateikiame dažniausiai pasitaikančius.

 

Sistema reikalinga tik specifinėse srityse

 

Manoma, kad ten, kur itin svarbi kokybė, kai įmonės yra žinomos, tada jau reikia investuoti į visokias sistemas. Tai toks pats mitas kaip ir manymas, kad kokybė apskritai tapati žinomumui. Iš tiesų juk nebūtinai kokybiškai dirba tik milžiniškos kompanijos. Tiesa ta, kad dažnai būna netgi atvirkščiai.

 

Sistema gali padėti susitvarkyti bet kokio dydžio, bet kokios specifikos verslą. Nesvarbu, ar esate kalviai, ar virėjai, ar kirpėjai – būtina valdyti procesus ir tai daryti sklandžiai. Tad pagalbinės priemonės turėtų būti savaime suprantamos.

 

Ji neįtikėtinai brangi ir neatsiperkanti

 

Sisteminis procesų valdymas neabejotinai nėra pigus. Tai reikalauja ne vieno tūkstančio investicijos. Visgi kai tvyro chaosas, dirbama neefektyviai, tokia sistema yra tiesiog neįkainojamai naudinga. Ji išties atsiperka – tik ne per dieną ir ne per dvi. Reikia laiko tam, kad būtų įsisavinti ir individualiai pritaikyti jos privalumai, galimybės. Tuomet jau atsiskleidžia visa finansinė nauda.

 

Jai reikia atskirų specialistų

 

Iš dalies tai yra tiesa. Paprastas IT specialistas, dirbantis jūsų įmonėje, tikrai vargu ar galės tinkamai įdiegti ir prižiūrėti visą sistemą. Laimei, sprendimas yra ir jis labai paprastas. Esmė ta, kad tuo gali rūpintis paprasčiausiai sistemą sukūrusi įmonė. Atnaujinimai, mokymai, palaikymas, pagalba – viskas gali būti tvarkoma paprastai ir operatyviai.

 

Sunku išmatuoti naudą

 

Nauda iš tiesų pajuntama jau po kelių mėnesių. Sisteminis procesų valdymas ne tik palengvina, pagreitina darbą, padidina našumą, bet ir taupo lėšas, padeda išvengti klaidų (užtikrina geresnę kokybę). Dėl to procesai valdomi laiku, saugiai, efektyviai.

 

Jei pavargote nuo chaoso, vis nerandate specialistų rutininiams darbams, norite pasiekti tikslus greičiau, nedvejokite. Gera, patikima sistema leis tiesiog mėgautis tikruoju darbu. Tad netikėkite mitais – geriau visa nauda ir savitumais įsitikinkite patys, kasdien.