Abejojantiems mūrinis ar medinis karkasinis namas – visi „UŽ“ ir „PRIEŠ“

medinio namo interjeras

Susiruošėte statyti naują namą? Norite, kad jis išpildytų visus norus ir atitiktų svajones? Tuomet didelė tikimybė, kad šiuo metu svarstote, kokias medžiagas naudosite, kaip jis atrodys, kokias savybes turės. Susidūrus su tokiu pasirinkimu, aktualu pasiaiškinti, kuo skiriasi mūriniai ir mediniai karkasiniai namai.

Prireikus pasistatyti būstą, ne vienas pradeda aiškintis, kuris variantas yra geresnis. Šiuo metu pastebėta, kad Europoje kol kas vis dar populiaresni mūriniai namai, tačiau po truputį ir mediniai būstai pradeda populiarėti. Taip yra ne tik dėl svarbėjančios ekologijos, bet ir jų privalumų pastebėjimo.

Gyvenantiems Lietuvoje pagrindinis klausimas kyla dėl patogumo žiemą. Tiek mediniai, tiek mūriniai namai yra kokybiškai apšiltinami, jiems tiesiog paprastai naudojamos skirtingos medžiagos. Pirmą kartą susipažinusiems su mediniais namais gali kilti abejonė dėl šiltinamosios medžiagos – medžio vatos ir plonesnių statinio sienų. Tačiau nereikėtų baimintis – medžio vata, naudojama kartu su fermacelio plokštėmis gali puikiai apšiltinti pastatą kaip ir akmens vata. Priešingai nei akmens vata jos dar ir neleidžia kenksmingų medžiagų. O štai mūriniame name dar reikia ir rūpintis susidarančiais šilumos tilteliais, per kuriuos namas gali netekti visos sukauptos šilumos.

Pagrindinis pranašumas, kurį turi mediniai karkasiniai namai yra jų itin trumpa statymo trukmė. Nauju namu galėsite džiaugtis vos už 4 mėnesių (už 5 savaičių, jei tai modulinis namas), o mūrinio namo statyba truks bent 6 mėnesius. Pastarajam didelę įtaką turi orai, pasitaikantys statybos metu. Tačiau tai šie namai atperka ilgaamžiškumu – pratrūkus vamzdžiams jie nebus taip stipriai paveikti.

Medinius namus verta rinktis tiems, kurie labai rūpinasi savo sveikata. Su tinkamomis statybos, apšiltinimo, apdailos medžiagomis tokiame name bus geriau išlaikomas švarus oras, sukuriama kokybiška ventiliacija. Panaudojus visas orą valančias ekologiškas medžiagas galima pasiekti, kad oro kokybė būtų daug aukštesnė už esančią mūriniuose namuose.

Kol kas atrodo, kad mūriniai namai vis dar karaliauja dėl sukurto solidaus įvaizdžio. Tačiau kuo dažniau spaudoje mirgės pasisakymai apie medžio sukuriamus privalumus, gali būti kad greitu metu mediniai karkasiniai namai juos išstums iš pirmojo pasirinkimo.