ANTSPAUDŲ RŪŠYS

Vadovavimas verslui apima daug mažų, tačiau dažnai laiko reikalaujančių ir svarbių detalių. Viena iš tokių detalių, Biurogidas.lt pastebi, yra įmonės antspaudas. Parduotuvėse jų siūloma ne viena rūšis, todėl bet kuriam besirenkančiam kyla klausimas, kokį rinktis, į ką atkreipti dėmesį, kad jis tarnautų, kuo ilgiau.

 

Antspaudai su įmontuotomis tušo pagalvėlėmis

 

Dažniausiai tokio tipo antspaudai būna trijų formų: apvalios, kvadratinės ir stačiakampės. Kiekvieną formą rekomenduojama naudoti konkrečiai informacijai ar duomenims:

 

  • stačiakampis antspaudas dažnai naudojamas vardiniams spaudams, medicinos darbuotojų antspaudams, dedamiems ant receptų;

 

  • apvalus antspaudas yra tinkamiausias Jūsų verslo antspaudui ar jo logotipo žymai;

 

  • kvadratiniai antspaudai dažnai naudojami įmonės logotipo žymai ar asmens inicialams.

 

Be aukščiau minėtų, rinkoje yra siūlomi ovalūs ir net gi trikampiai antspaudai. Pasak Biurogidas.lt, kiekviena įmonė turėtų nuspręsti, koks antspaudas jai yra priimtiniausias: gali užsisakyti klasikinio tipo antspaudą, o norėdama išsiskirti ir nustebinti savo klientus, partnerius – trikampį ar ovalų antspaudą. Paprastai šie antspaudai gaminami pagal užsakymą, nurodant konkretų jo dydį, tekstą, raidžių šriftą ir kitus reikalingus parametrus.

 

Antspaudai su rankena

 

Dažniausiai šiuos antspaudus užsisakančios įmonės renkasi apvalias arba stačiakampes jų formas. Juose nurodomas įmonės pavadinimas, logotipas. Jiems yra būtinas antspaudo dėklas.

 

Šis antspaudas išsiskiria tuo, kad virš antspaudo rėmo yra sumontuotas rankena, kuri leidžia patogiai sugriebti antspaudą.

 

Datos antspaudai

 

Tokio tipo antspaudas dažniausiai naudojamas datoms žymėti. Paprastai šie antspaudai, kaip nurodo Biurogidas.lt, yra sukamojo stiliaus (tinkama data pasirenkama rankiniu būdu, pasukus antspaude įmontuotus ratukus, ant kurių nurodyti metai, mėnuo, diena), todėl gali būti naudojami daugelį metų. Šių antspaudų naudojimas yra labai platus ir juos galima naudoti spausdinant datas ant įvairių dokumentų: sąskaitų, raštų, pranešimų, gautų ar išsiųstų dokumentų.

 

Antspaudai informuojantys apie dokumento tipą

 

Šie antspaudai skirti informuoti apie tai, koks dokumentas asmeniui pateko į rankas. Patys populiariausi šios kategorijos antspaudai yra su žymomis: „kopija“, „juodraštis“, „dublikatas“, „konfidencialu“, „originalas“, „sumokėta“, „įvesta“, „negaliojantis“ ir kiti.

 

Antspaudai vaidina svarbų vaidmenį kiekvienos įmonės dokumentuose. Reguliarus ir tinkamas antspaudų naudojimas įmonės biure užtikrina, kad veiklos administravimas vyks sklandžiai. Be to, svarbu nepamiršti, kad antspaudas dažnai veikia kaip įmonės vizitinė kortelė.