Apčiuopiama laimė

Gyvūno įsigijimas – labai atsakingas, tačiau laimę nešantis, darbas. Nusprendus pirkti ar priglausti augintinį, reikia nebijoti prisiimti visą atsakomybę, nes nuo tos dienos jūs tapsite atsakingu už gyvybę. Maistas, skiepai, gyvūnų draudimas,,menki” rūpesčiai palyginus su tuo, ką gausite mainais.

 

Pirkti ar priglausti?

 

Gyvūnų prieglaudose nesuskaičiuojamas kiekis paliktų ir niekam nereikalingų šunų ir kačių. Kiekvienas turėtų pasistengti bent apsvarstyti galimybę, duoti pastariesiems antrą šansą, tačiau pasirinkimas – laisva valia. Jeigu jūs manote, kad laimę jums atneš tik tam tikra veislė – tai jau geriau nei nieko. Svarbiausia, kad gyvūnas jums teiktų tą pilnatvę, kurią, neabejotinai, jūs suteiksite jam.

 

Kokios bus jūsų atsakomybės?

 

Mielas, pūkuotas šunelis, kuris suteikia gerą nuotaiką ir yra mielesnis už pliušinį meškiuką, kartu su savimi atneša beprotišką atsakomybę. Privalote žinoti kaip juo rūpintis ir tą padaryti tinkamai.

 

  • Gyvūnų draudimas. Labai svarbu vertinti augintinio riziką susirgti, ,,pasigauti” erkę, susilaužyti kojytę. Visas šias išlaidas padės sumažinti draudimas, kurio pagalba tikslingai rūpinsitės gyvūnu kiekvieną dieną, o ne tada, kai jau per vėlu.
  • Tos graudžios akys žvelgiančios į jus puikiai žino ką daro ir kaip tinkamai manipuliuoti. Labai sunku susilaikyti nedavus skanaus kąsnelio, tačiau tai padės išvengti daugelio sveikatos sutrikimų.
  • Pastarieji ne be reikalo vadinami privalomaisiais. Greičiausiai nenorite, kad jūsų mylimiausias augintinis susirgtų pasiutlige?
  • Priežiūra ir dėmesys. Naminis augintinis nėra žaislas, todėl reikėtų jam skirti pakankamai laiko: vedžioti, žaisti, o gal net dresuoti?
  • Kastracija ir sterilizacija. Tai nėra privaloma, tačiau turėtumėte susidėti pliusus ir minusus bei sprendimą priimti pagal susiklosčiusias aplinkybes.

 

Nėra nieko sudėtingo: gyvūnai jums suteiks džiaugsmo ir pilnatvės, o jūs jiems – komfortišką ir visavertį gyvenimą.

 

Reikėtų nepamiršti, kad jums gyvūnas, kaip šeimos narys, tačiau jūs jam – visas pasaulis. Jo diena prasidės ir baigsis jumis. Tai bus pats geriausias jūsų draugas ir pats geriausias visų laikų sprendimas. Net nedvejokite, o jei bijote atsakomybių, tokie dalykai, kaip: tinkamas maistas, gyvūnų draudimas, skiepai, priežiūra ir visa kita – viskas yra internete. Sėkmės!