Ar gamta gali tapti žalinga?

Šiltuoju sezono metu dažnai galime mėgautis gamtos malonumai. Geras oras, miškai, ežerai ir kiti privalumai verčia dažnai atsirasti gamtoje, leisti laiką su draugais, šeimos nariais. Tai puikus metas gaminti maistą lauke, dažniau pasidžiaugti sodu. Vis dėlto atsiranda ir minusų, kurie trukdo visiškai mėgautis gamtos malonumai. Yra būdų apsisaugoti, pavyzdžiui, tinkleliai nuo vabzdžių ir kita.

Kodėl svarbu apsisaugoti?

• Sveikatos atžvilgiu tai svarbu, kadangi vieni žmonės yra alergiški tam tikriems įkandimams. Bitės, vorai, uodai gali sukelti ne tik diskomforto jausmą, bet padaryti įtakos sveikatai. Būtina tam pasiruošti, jei yra bet kokia galimybė, kad būsite šalia gamtos.

• Diskomfortas. Nakties metu uodų zyzimas ne trukdo, bet ir neleidžia miegoti. O juk poilsis – svarbus dėl galimybės vėl atgauti jėgas, todėl būtina tam pasiruošti.

• Vertėtų tam tinkamai pasiruošti. Žvakės ar purškalas turi specifinį kvapą, kuris gali erzinti, todėl būtina naudoti tik tai, kas nekenkia jums, bei jūsų augintiniams. Renkantis natūralius gaminius jie neskleis nemalonaus kvapo ir nekenks sveikatai.

• Vaikai – didžiausiais rodiklis. Tinkleliai nuo vabzdžių gali atrodyti ne kaip būtinybė, vis dėlto tai leis jūsų vaikams tinkamai pailsėti. O turint alergiją, apsaugos juos nuo bet kokios įtakos sveikatai. Būnant gamtoje vis dėlto būtini tepalai ir kitokia apsauga.

Uodai – ne vienintelė bėda

Vis dėlto nors uodų įkandimas dažnai nutinkantis dalykas gamtoje, vis dėlto jis nėra toks žalingas, kaip kitų vabzdžių. Bitės įgėlimas gali baigtis ypač žalingai, jei tam nebus pasiruošta. Jei nežinote, ar esate alergiški, prieš vasaros laikotarpį būtina pasitikrinti. Tyrimai – greitai suteiks informaciją, ko vertėtų pasisaugoti ir ką daryti kilus alerginei reakcijai. Namai turėtų būti saugi vieta tiek jums, tiek jūsų vaikams. Tinkleliai nuo vabzdžių viena iš patikimiausių apsaugų.

Gamta nėra mūsų priešas

Jei tinkamai pasiruošite, gamta neturėtų kelti bėdų nei namie, nei lauke. Vis dėlto tai galima atlikti skirtingais būdais, todėl būtina iš anksto pasitarti su šeimos nariais, kaip tinkamiausiai tai atlikti. Jei žvakių, purškalų kvapas nėra malonus vertėtų jo nesinaudoti.