Ar kokybė ir žinomumas visad žengia greta?

"Yanmar", variklių dalys, variklių remontas

Technikos naujovėmis dažniausiai domiuosi tiek, kiek priverčia aplinkybės. Nesunku atspėti – dažniausiai tai būna gedimai arba naujos įrangos paieškos. Žinoma, neretai tai baigiasi virtine klaidų ir blogų pasirinkimų, kurie ilgainiui gerokai paplonina mano piniginę ir paskatina žilų plaukų ant pakaušio atsiradimą. Visgi ieškant nedidelio ir kokybiško traktoriaus savo ūkiui šįkart nusprendžiau aplenkti nežinomų gamintojų produkciją ir išsirinkti tai, kas laiko patikrinta ir žinoma.

Populiarumo geografija

Galbūt nuskambės keistai, tačiau prekės ženklai, puikiai vertinami likusiame pasaulyje, čia nėra taip gerai žinomi ir populiarūs. Pavyzdžiui, japoniški „Yanmar“ traktoriai ir kita žemės ūkio technika. Nors „Šalvis“ atlieka remontą šiems traktoriams, prekiauja šios įmonės gaminamais varikliais ir kitomis dalimis, tačiau didžiausią technikos pasiūlą radau įvairiuose skelbimų portaluose. Truputėlį neįprasta, kuomet internete gausu puikių atsiliepimų apie šios įmonės produkciją, Lietuvoje ją galima sutikti išties retai. Žinoma, įvairūs ekonominiai susitarimai tarp šalių ir prekybos sutartys turi nemažai įtakos prekių pasiekiamumui ir pasirinkimui, tačiau tai tikrai nėra vienintelės priežastys.

Konservatyvumas – neatsiejamas bruožas

Problema ta, kad lietuviai yra gana konservatyvūs ir nelinkę rizikuoti. Užtenka apsižvalgyti po gatves, kurios dominuoja vokiškos ir japonų gamybos transporto priemonės. Nors „Yanmar“ gyvuoja jau daugiau nei šimtmetį, o „Šalvis“ šių variklių aptarnavimu užsiima jau kurį laiką, tačiau Lietuvoje populiaresnė kitų gamintojų technika. Sakoma, kad nereikia taisyti to, kas puikiai veikia, bet virti savose sultyse taip pat nėra pats geriausias sprendimas. Taip, išbandžius kažką nauja galima nusivilti, tačiau galima išlošti finansiškai ar gauti kitokios naudos.

Kas nerizikuoja, tas geria šampaną?

Analogiška situacija yra ir išmaniųjų telefonų rinkoje: nors yra daugybė gamintojų, tačiau dominuoja viso labo 2 ar 3 kompanijų gaminiai. Ne todėl, kad kiti telefonai yra dėmesio nevertas šlamštas, o todėl, kad įsivyrauja toks stereotipiškas požiūris, nes pirkėjai nėra linkę jų išbandyti ir jais pasikliauti. Gauname savotišką uždarą ratą, į kurį kam nors įsiterpti yra labai sunku.

Apsilankę Salvis.lt galite rasti informaciją apie „Yanmar“ variklius ir jų remontą. Šie kokybiški ir gera kaina pasižymintys gaminiai užkariavo jau daugelį širdžių visame pasaulyje, tad atėjo metas didinti jų gretas ir Lietuvoje.