Astigmatizmas ir grožis – suderinama

toriniai lęšiai, akys, regėjimas

Astigmatizmas – regos sutrikimas, kuris vargina gerokai daugiau žmonių nei gali atrodyti. Didelės dalies atvejų net nepastebime, nes naudojami puikiai parinkti, specialūs toriniai lęšiai. Būtent dėl šios priemonės įsitikinimas, kad regos sutrikimai iškart gadina išvaizdą, yra niekuo nepagrįstas. Pasakojame apie tokius atvejus plačiau.

 

Kaip atpažinti astigmatizmą?

 

Astigmatizmą galima ir patiems sau diagnozuoti – tereikia žinoti esminius simptomus. Žinoma, oficialią diagnozę gali pateikti tik akių gydytojas. Visgi orientuotis patiems galima į kelis dalykus.

 

  • Matymas neryškiai, lyg vaizdas būtų pasiliejęs, keleriopas.
  • Dėl to kylantis noras prisimerkti.
  • Nuolatinis ar dažnai varginantis akių nuovargis.
  • Gana dažni ir ilgai varginantys, stiprūs galvos skausmai.

 

Žinoma, reikėtų nepamiršti, kad vienas kuris simptomas nieko nesako. Turite būti įsitikinę, kad vargina visi simptomai, o tada keliauti pas akių gydytoją, kad patvirtintų ar paneigtų šią diagnozę. Tuomet jau gali būti paskirti padėtį gelbėjantys toriniai lęšiai.

 

Kodėl grėsmės grožiui nėra?

 

Jei jums jau diagnozuotas astigmatizmas, nesijaudinkite. Tai nereiškia, kad vienintelė išeitis yra baisūs, stori akinių stiklai, kraupi operacija ar dar koks kitoks pavojingas gydymas. Viskas daug paprasčiau – tereikia tinkamai parinktų kontaktinių lęšių.

 

Puiku tai, kad juos labai paprasta ir išsirinkti, ir įsigyti. Tereikia laikytis gydytojo recepte pateiktų nurodymų. Lęšius galima įsigyti net internetu.

 

Kontaktiniai lęšiai ir grožis yra tiesiog tobulas derinys. Jie yra kone nepastebimi – nebent žiūrėtumėte ir labai arti. Be to, galima rinktis ne vien skaidrius, bet ir spalvotus lęšius. Tokiu atveju paprasta netgi padailinti išvaizdą, suteikti jai daugiau savitumo.

 

Specialūs, astigmatizmui koreguoti pritaikyti toriniai lęšiai tiesiog stabilizuoja regėjimą. Jie padeda visuomet matyti aiškiai, tiksliai. Be to, kaip minėta, net ir tokių lęšių akyse praktiškai nesimato. Jų kaina taip pat prieinama – ji mažesnė nei operacijos ar kokio gydymo. Be to, lęšius nešioti gerokai patogiau nei akinius.

 

Nemanykite, kad astigmatizmas yra kažkoks nuosprendis. Viskas gerai – tereikia pasirinkti estetišką ir patogią, efektyvią ir prieinamą priemonę korekcijai. Neskubėdami tikrai atrasite puikius lęšius, kurie leis tiesiog pamiršti diskomfortą. Beje, tai gali būti ir puiki dovana – juk geriausiai vertinamos tos, kurios parinktos asmeniškai.