Čiužinio priežiūra: kas, kaip ir kodėl?

čiužiniai internetu

Buities prekių pirkimas internetu šiandien jau tapo kasdienybe. Niekam ne paslaptis – taip pigiau, patogiau ir dažnai greičiau. Tačiau klausimas kiek žmonių pasigilina, iš kur prekė atkeliauja? Kinijos? Indijos? Bangladešo? Vertėtų priminti, kad prekės kokybė dažnai priklauso ne tik nuo kainos. Štai, daugelį šiandien domina ir čiužiniai internetu. Ir nors daugelis pasimauna pirkdami iš nekokybiškų ir nepatikimų internetinių svetainių, dar mažiau žmonių žino, kaip juos prižiūrėti – kas kiek laiko siurbti, plauti, vėdinti, keisti patalynę ir patį čiužinį. Tai štai šįkart mes ir kalbame apie čiužinio priežiūrą. Tai leis net ir pačią pigiausią prekę tarnauti šiek tiek ilgiau nei standartinis numatytas laikas.

Valyti – kas mėnesį?

Daugeliui kyla klausimas, kas kiek laiko reikėtų valyti čiužinius? Negi kas mėnesį? O gal kas dvi savaites? O koks skirtumas tarp valymo ir siurbimo? Skirtumas iš tiesų didelis. Ir naudojamos priemonės skiriasi, ir laiko tarpai… taip, valyti siūlome maždaug kas dvi savaites, nes kas mėnesį. Geriausia – įsigijus specialių priemonių ar bent jau seno gero ūkinio muilo. Išpurtykite dulkes, tada išplaukite įtrindami muilą ir išskalaukite. Net jei visi namuose esantys čiužiniai internetu Jus patenkino savo kokybe, nereiškia, kad galite jų ir nevalyti.

Vėdinkite – kas dvi savaites

Vasaros metu dar geriau vėdinti – tiesiog permeskite per balkono turėklus ir palikite pusdieniui. Saulės spinduliai prišildys, tačiau tuo pačiu iškaitins ir dulkių erkutes, ir blakes, ir visus kitus, gyventi ramiai ilsėtis neduodančius parazitus. Čiužinių vėdinimas labai svarbu mažų vaikų atžvilgiu. Jei namuose yra nors vienas mažametis vaikas, čiužinį plauti ir vėdinti gali teikti gerokai dažniau nei nurodoma. Juk vaikams ir „netyčiukų“ būna ir kitokių nelaimių.

Patalynės keitimas – kas dvi savaites

Nepamirškite, kad gerai išvėdintas ir išvalytas čiužinys dar ne viskas, jei patalynę keičiate ir skalbiate tik prieš didžiąsias šventas ir generalinio amų tvarkymo metu. Jau geriau dažniau nei taip retai. Nekeičiama patalynė taip pat savo audiniuose kaupia įvairiausias bakterijas, nešvarumus.

Reguliari čiužinio priežiūra leis džiaugtis švara, gera sveikata ir kokybišku poilsiu. Neapsileiskite. Ir visiškai nesvarbu – čiužiniai internetu ar iš fizinės parduotuvės. Saugokite, prižiūrėkite ir džiaukitės kokybišku naudojimu.