DANTŲ PLOMBAVIMAS: KO GALIMA TIKĖTIS IŠ ŠIOS PROCEDŪROS?

Dantį pradeda skaudėti tada, kai dirginamas jo šaknies nervas. Dantų infekcija, ėduonis, danties praradimas, jo dalies nuskilimas yra dažniausiai pasitaikančios dantų skausmo priežastys. Tokiais atvejais yra būtinos odontologo paslaugos ir dantų taisymas. Populiariausias dantų taisymo būdas yra dantų plombavimas, kuomet dantyje atsiradusi skylutė yra užpildoma specialią medžiaga. Ši, dažnai neskausminga procedūra, yra puikus būdas išsaugoti danties formą, struktūrą, pašalinti ėduonį, tačiau dažnai kyla daug klausimų: ar tokia procedūra būtina, kaip ji vyksta, kada tinkamiausias laikas apsilankyti pas odontologą norint geriausių rezultatų?

 

Kodėl Jums gali reikėti dantų taisymo?

 

Jei dantys yra netinkamai valomi, burnoje susiformuoja rūgštynė terpė, kuri tirpdo dantų emalį. Emalis, o ypač jo viršutinis sluoksnis, laipsniškai pradeda tirpti. Atitinkamai keičiasi ir dantų spalva. Tikėtina, kad tokios aplinkybės įtakos ir Jūsų dantų ėduonies atsiradimą, o dar vėliau ir  dantų skylučių susidarymą.

 

Turbūt kiekvienas odontologas Jums pasakys, kad šiuo atveju Jums padės tik dantų taisymas, t.y. iš dantyje susiformavusios skylutės ėduonies pašalinimas ir danties plombavimas. Suprantama, kad apie tokias procedūras pagalvojus, nerimas apima ne vieną žmogų. Todėl realybė yra tokia, kad daug žmonių dėl baimės atsidurti odontologo kėdėje dažnai privengia būtinų kasmetinių dantų būklės patikrų. Bet svarbu nepamiršti, kad jei nebus pasirūpinta savo sveikata dabar, vėliau gali tekti dorotis su dėl to kylančiomis pasekmėmis.

 

Dantų plombavimas

 

Keliate sau klausimą, ko galite tikėtis iš dantų plombavimo procedūros? Atsakymas paprastas: tikėtis reikia maždaug valandos praleistos gana patogioje odontologo kėdėje su gana plačiai atverta burna. Dantų taisymas neturėtų būti gąsdinanti procedūra.

 

Dažniausiai pacientai, kuriems yra tvarkomi dantys, nejaučia skausmo, nes odontologas esant poreikiui naudoja specialius medikamentus, kurie sukelia vietinę nejautra konkrečioje žandikaulio vietoje. Dantų plombavimo procedūros metu yra išgremžiamas ėduonis iš danties ir jame esanti ertmė užpildoma specialia medžiaga. Odontologui baigus dantų taisymą, turbūt dar kelias valandas jausite nutirpimą toje vietoje, kur buvo taikoma nejautra.

 

Dantų plombavimo nereiktų bijoti. O jei visgi nepavyksta susitvarkyti su savo baimėmis, teisingas žingsnis būtų pasikonsultuoti su profesionaliu odontologu, kuris Jums viską nuodugniai paaiškins ir nuramins. Nepamirškite, kad norint išvengti rimtesnių problemų ateityje, savo dantimis reikia rūpintis jau dabar.