Dantų protezavimas: neverta bijoti

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas kaip ir kitos odontologinės procedūros žmonėms vis dar asocijuojasi su skausmu. Tačiau tai nėra tiesa – naujausios technologijos naudojamos odontologijos kabinetuose leidžia ne tik nejausti diskomforto procedūrų metu, bet ir atkurti estetišką šypseną bei funkcionalų dantų veikimą.

Dažniausiai visuomenėje yra susiformavusi nuomonė, kad protezavimas atliekamas tik senyvo amžiaus žmonėms, todėl neretai daugelis laukia ir neapsilanko pas odontologus, nors dantų nefunkcionalumo problemos jaučiamos ir ankščiau. Dėl šios priežasties geriausias sprendimas yra reguliariai lankytis pas dantų gydytojus, kurie pastebėję neigiamus pakitimus Jūsų burnos ertmėje pasiūlys optimaliausią sprendimą.

Neprotezuojant dantų kyla tokios problemos, kaip sunkus maisto kramtymas, tam tikrų garsų neištarimas, kalbėjimo sudėtingumas ir, žinoma, estetikos problema. Dantų protezavimas padeda išvengti ir kitų grandininių problemų – priekiniai dantys naudojami atlikti kramtymo funkcijai gali būti negrįžtamai pažeisti ar net išlūžti, nes jiems skiriamas krūvis neatitinka dantų – maisto atkandimo – paskirties. Todėl rekomenduojama nerizikuoti ir pajutus dantų skausmus kreiptis į odontologą.

Paprastai dantų protezai skirstomi į išimamus – laikinus ir neišimamus – nuolatinius. Laikinieji protezai naudojami tuo metu, kol gaminami nuolatiniai, jie skirti palaikyti sutrikusiai kramtymo ir estetinei funkcijoms. Nuolatinių protezų gaminimas turi daug variacijų, tai priklauso nuo to ar Jūs dar turite sveikų dantų, ar norite protezus dėti ant turimų dantų implantų.

Protezai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų, dažniausiai, koks bus dantų protezavimas – kartu sprendžia pacientas ir gydytojas. Reikia atsižvelgti ar nesate alergiški specifinėms medžiagoms, neretai tai ir nulemia galutinį sprendimą.

Populiariausios dantų protezavimo gamybos medžiagos – metalo, cirkonio ir presuota keramika. Iš šių medžiagų gaminami dantų protezų vainikėliai arba tilteliai, kurių pagrindinės funkcijos yra kramtymo bei estetikos atstatymas. Protezų medžiagos pasirinkimas priklauso nuo kliento poreikių:

  • metalo keramika – naudojama gaminti ypač tvirtiems ir ilgaamžiams protezams;
  • cirkonio keramika mėgstama pacientų, nes protezai dėl šviesios, šviesai laidžios cirkonio spalvos atrodo itin natūraliai;
  • presuota keramika – gerai žinoma porceliano pavadinimu, todėl ją pasirinkę džiaugiasi ypač balta ir spindinčia šypsena.

Taip pat galite rinktis ir išimamus protezus, kurie nėra laikini, tačiau odontologai perspėja, jog tai gali suteikti diskomfortą kramtant – jie nėra tokie patogūs, kaip nuolatiniai dantų protezai. Be to, toks dantų protezavimas reiškia, jog pas odontologą privalėsite lankytis keletą kartų per metus tam, kad gydytojas galėtų nustatyti ar nereikia atlikti dantų protezų koregavimo.