Didžiausi mitai apie kalbų mokymąsi

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų yra mokęsis kalbų ir mano žinantis, kaip geriausiai jis tai gali padaryti. Vis dėlto, užsienio kalbų, pavyzdžiui, anglų kalbos, mokymąsis yra apipintas įvairiais mitais ir neatitikimais, kurie gali kalbų mokymąsi visiškai sustabdyti arba užkirsti kelią sklandžiam šio mokymosi procesui. Kalbų mokykla nėra skirta šiaip sau – ji turi rimtą paskirtį ir ji susijusi su užsienio kalbos palengvinimu. Taigi, kokie mitai sklando apie kalbų mokymąsi?

 

Reikia mokytis tik anglų kalbą

 

Šis mitas labai populiarus dėl to, kad gyvename Lietuvoje – šalyje, kur mokyklose mokomasi tik viena pagridninė užsienio kalba, o kitos yra pasirenkamos. Taip pat jaunimas žaidžia kompiuterinius žaidimus ir žiūri filmus anglų kalba. Žinoma, tai yra ir dėl to, kad anglų kalba kalba didžiausia pasaulio dalis. Tačiau tai yra mitas, kurį reikia sugriauti. Reikia nepamiršti, kad yra ir kitos didelės rinkos – rusų, arabų ir kinų, kurios vis efektyviau žengia į ekonomiką. Taigi, tuoj anglų kalbos nebeužteks. Taigi, kalbų mokykla gali jus išmokyti ir daugelio kitų kalbų.

 

Kai kurių kalbų išmokti neįmanoma

 

Paprastai tokie mitai apipina tokias egzotines kalbas kaip japonų, kinų ar arabų. Dažniausiai šie argumentai būna grįsti tuo, jog šių kalbų raidynas ir rašto sistema gerokai skirias nuo europietiškos. Taip, tenka pripažinti, kad šias kalbas bus išmokti sunkiau, nes jos priklauso visai kitai kalbų grupei, tačiau nieko nėra neįmanomo ir nereikia nuleisti rankų tik todėl, kad kažkas pasakė, jog mokytis bus sunku.

 

Gabiausi kalbą išmoksta per kelis mėnesius

 

Dar vienas populiarus mitas. Internetas mirguliuoja nuo sėkmės istorijų, kaip žmonės teigiamai greitai išmoko užsienio kalbą. Bet retas pasidomi, ką jie iš tikrųjų sako, kai sako, kad „išmoko“. O iš tikrųjų du kartus į savaitę trunkančių kursų neužtenka, kad kalbos lygis būtų labai aukštas. Galima pramokti, bet ne pilnai išmokti kalbą. Tokiais atvejais praverčia kalbų mokykla.

 

Neleiskite didžiausiems kalbos mokymos imitams sugriauti jūsų žinių. Mokykitės ir stenkitės tobulėti.