Dieninių užuolaidų gausa – kaip išsirinkti?

Šiandieninė langų uždangų rinka siūlo itin daug pasirinkimų: roletai, plisuotos žaliuzės, romanetės, markizės ir, žinoma, užuolaidos. Nors pastarosios ir yra seniausiai atsiradusi langų puošybos ir tuo pačiu privatumą kurianti priemonė, tačiau net ir šiandien tai sulaukia ne mažiau populiarumo. Kaip tik dabar galima rasti ne tik labai plačią audinių pasirinkimų įvairovę, bet ir spalvinę gamą, todėl jas galima lengvai priderinti interjere. Žvelgiant iš kitos pusės tokia gausa kartais apsunkina pasirinkimą, taigi, kaip apsispręsti, kurios dieninės užuolaidos yra tinkamiausios?

Pirmiausia, renkantis užuolaidas siūloma atkreipti dėmesį į bendrą namų interjerą ir nuotaiką, kurią norite perteikti. Esminis dalykas yra apsispręsti ar erdvėje, kurioje kabinsite užuolaidas, norite, kad jos dominuotų ar būtų priderintos prie namų interjero ir sukurtų bendrą visumą – per daug nekristų į akis. Nuo šio sprendimo priklauso tiek audinio pasirinkimas, tiek ir bendrinis užuolaidų dekoratyvumas.

Jeigu norite, kad dieninės užuolaidos taptų kambario akcentu. Rinkitės šiek tiek sunkesnius audinius, kurie puošti įmantriais raštais, siuvinėti. Itin populiarios medžiagos, kurios atrodo, gan prabangiai yra šilkas ir organza. Tai itin gražiai besiklostuojančios ir eleganciją spinduliuojančios medžiagos. Nepriklausomai nuo kuriamos nuotaikos, geriausiai, kad užuolaidų audinys būtų šiltų, ramių, pastelinių spalvų. Toks variantas tinka ramesniam kambario tonui, jeigu norisi kažko intensyvesnio tada siūlome apsvarstyti raštuotų ir įvairiai dekoruotų užuolaidų variantus. Svarbu, kad tai atrodytų skoningai. Todėl prieš renkantis dienai skirtas užuolaidas, dar įvertinkite ar jums prireiks naktinio užuolaidos audinio. Jei taip, tada jos dar turi derėti ir tarpusavyje.

Renkantis dienines užuolaidas svarbūs ir kiti elementai. Jų išvaizda priklauso tiek nuo jų suklostavimo pasirinkimo (jis sukuria puošnumą), tiek ir nuo pakabinimo (karnizas ar paslėpta kabinimo linija). Jeigu dieninės užuolaidos kabinamos ant karnizo, jo puošnumas ir išraiškingumas automatiškai persiduoda ir užuolaidoms, todėl jos gali būti ramesnių tonų, mažiau dekoratyvios.

Pasirinkimų gausa yra išties didelė, todėl norint tinkamai pasirinkti reikia pirmiausia tvirtai nuspręsti, kokia užuolaidų rolė kambaryje, o tada jau palaipsniui kaip dėlionę užuolaidas derinti su naktiniu užuolaidų audiniu, pritaikyti joms pakabinimą ir raukimą.

Atminkite, kad užuolaidos yra lengvai nuimamos, todėl galite jas dažniau keisti, nei pavyzdžiui roletus. Todėl jei esate žmogus kuriam greitai pabosta ta pati aplinka – užuolaidos yra jūsų išeitis. Pakeitus užuolaidų audinį – atnaujinamas ir pagyvinamas visas kambarys. Atraskite savo audinį ir mėgaukitės stilistine namų darna.