Ką daryti, jei dažnai sausėja akys?

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi ganėtinai dažnai sausėjančiomis akimis. Ši problema yra ypač opi žmonių, dirbančių darbą prie kompiuterio, tarpe. Šiais laikais, kai sunku būtų gyventi be mobilaus telefono, kompiuterio ar net televizoriaus, akys yra linkusios prastėti kur kas dažniau. Be to, akių sausėjimu skundžiasi ir nešiojantys kontaktinius lęšius. Padėti gali akių lašai, vitaminai, akių mankšta… Tačiau ar tai tikrai veiksminga?

 

Rūpintis akimis – būtina

 

Kadangi iš tiesų sunku išvengti pagrindinių dalykų, kurie kenkia geram regėjimui, būtina tinkamai rūpintis akimis nepriklausomai nuo to, ar jūsų regėjimas puikus, ar šiek tiek prastėjantis. Jei dirbate darbą ofise, kur visą dieną žiūrite į kompiuterio ekraną – išbandykite specialius akinius, kurie apsaugo nuo mėlynos šviesos. Be to, kas tam tikrą laiko tarpą galite daryti akių mankštą – ji tikrai nesudėtinga ir nereikalauja daug pastangų, tik keleto minučių iš jūsų per dieną. Reguliariai darydami akių mankštą, jau po mėnesio pajusite pagerėjimą – vaizdas liesis mažiau. Ši mankšta skirta stiprinti akims, mat ilgai žiūrint į vieną tašką ( kompiuterį ar telefoną) jos silpnėja.

 

Galite padėti sau per kelias akimirkas

 

Akių lašai – kitas puikus ir greitas būdas pagelbėti sausėjančioms akims. Žinoma, jie neišspręs ilgalaikės problemos, tačiau iš karto sumažins jūsų jaučiamą diskomfortą ir leis jaustis geriau. Tai nėra daug kainuojanti priemonė, tad dirbdami visuomet su savimi galite turėti akių lašiukų buteliuką ir įsilašinti bet kuriuo metu, kai jaučiate diskomfortą akyse ar jos pernelyg išsausėja.

 

Jei įmanoma, stenkitės koreguoti įpročius

 

Žinoma, dirbant darbą prie kompiuterio mažiau į jį žiūrėti būtų praktiškai neįmanoma, tačiau net maži įpročiai gali padaryti nemažą pokytį ir gerą darbą jūsų regėjimui. Pavyzdžiui, prieš eidami miegodami tas dešimt minučių, kurias naršote telefone, paskirkite meditacijai ar tiesiog padėkite mobilųjį toliau nuo savęs ir negadinkite ir taip per dieną išvargusių akių dar labiau. Prieš miegą taipogi padėti gali akių lašai.

 

Taigi, akių sausėjimas – gan dažna problema. Rūpinkitės savo regėjimu, stenkitės reguliariai daryti akių mankštą, esant reikalui naudoti akių lašus ar gerti akių vitaminus.