Ką daryti, kad namuose tebetvyrotų vasara?

kondicionavimo sistemos, indas ant stalo, rudeniniai lapai

Ruduo atėjo ganėtinai staiga – orai atšalo, ir namuose taip pat pasidarė gana šalta, drėgna. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad komfortui atėjo galas. Net ir niūriu oru namuose gali džiuginti vasariška atmosfera – tereikia geros kondicionavimo sistemos ir kelių galingų, praktiškų interjero detalių. Plačiau apie visa tai – šiame įraše.

 

Šilumą kuria sandarumas

 

Pirmiausia būtų gerai įsitikinti, kad visi namų plyšeliai yra sandarūs. Kartais paaiškėja, kad skersvėjis košia dėl primityvios sienos – įskilimo sienoje. Tačiau yra ir mažiau apgalvojamų rizikų. Pavyzdžiui, neretai net ir plastikiniai langai, šarvo durys būna nesandarūs. Reikėtų apžiūrėti, ar nėra plyšelių tarp rėmų ir po palangėmis. Jei jų yra, nedelsdami užtaisykite – niekas nepadės, jei papūs stipresni vėjo gūsiai.

 

Šilumą kuria daiktai

 

Karais pats viso rudens žavesys yra nulemiamas daiktų. Pagalvokime, su kuo šis metų laikas asocijuojasi: su kaštonais, pageltusiais lapais, rūku, lietumi, moliūgais, arbatomis – visa tai yra materialūs dalykai. Tad šalia kondicionavimo sistemos derėtų pasirūpinti ir įvairiais tokiais daiktais. Itin verta dėmesio skirti šiltiems pledams, užtiesalams, pagalvėlėms, vienur ar kitus besimėtančiais šiltais megztiniais – net jei namuose šilta ir neplanuojate jų vilkėti.

 

Pravers ir detalės: žvakės, žvakidės, įvairūs aromaterapiniai indeliai. Tie patys kaštonai su lapais taip pat gali praversti kuriant jaukią, savitą atmosferą. Nepamirškite ir moliūgų, vaisių, obuolių, netgi džiovintų žolelių.

 

Šilumą kuria prietaisai

 

Net ir pasirūpinus sandarumu ar daiktais iki šildymo pradžios gali būti nejauku. Tačiau nebūtina to kentėti. Pavyzdžiui, šiuolaikinės kondicionavimo sistemos padeda mėgautis nuostabiu namų klimatu visus metus. Vasarą jos padeda atsivėsinti, o žiemą – susišildyti namus. Tereikia pasirinkti tokią, kuri atitinka visus poreikius.

 

Žinoma, sprendimas gali būti ir įvairūs šildytuvai ar radiatoriai. Visgi jų bet kada nepasijungsime, ypač, jei norime sutaupyti. tad geriau rinktis universalų ir praktišką daiktą.

 

Ruduo savaime yra be galo spalvingas, jaukus metų laikas. Net jei vasara baigėsi, tai nereiškia, jog dingo visas gyvenimo malonumas. Tad pasirūpinkite namų šiluma, estetika, ir nė nepajusite jokio pabėgusios vasaros liūdesio.