Ką verta žinoti apie dantų protezavimo galimybes?

dantų protezavimas, dantisto kabinetas, odontologijos paslaugos

Dantų protezavimas – tai procedūra, padedanti žmonėms susigrąžinti sveiką ir gražią šypseną. Šiais laikais, kai odontologijos paslaugos itin patobulėjusios, viskas atliekama daug paprasčiau ir greičiau. Taigi, ką vertėtų žinoti apie protezavimo galimybes ir būdus?

 

Vainikėliai

 

Pirmasis aspektas, kurį vertėtų aptarti – tai skirtingos protezų rūšys. Šiuo metu ant implantų gali būti tvirtinami vainikėliai, dantų tiltai ir mikroprotezai. Pirmieji gaminami iš plastiko, metalo arba cirkonio keramikos. Svarbu atkreipti dėmesį, kad tokio tipo protezai gali būti naudojami po patirtos traumos, kurios metu nuskeliama dalis danties arba netenkama jo viso.

 

Stiprius dantų pažeidimus geriausiai paslepia pilni keramikiniai vainikėliai. Toks dantų protezavimas atliekamas tiek po traumų, tiek po endodontinio gydymo. Tokie vainikėliai pasižymi ilgaamžiškumu ir padeda apsaugoti dantis nuo pažeidimų. Be to, jie gaminami individualiai, todėl atrodo itin natūraliai.

 

Tiltai

 

Kitas, šiais laikais jau nebe toks populiarus pasirinkimas, yra tiltai. Viena iš priežasčių, kodėl jie naudojami vis rečiau – šalia esančių dantų šlifavimas. Dažniausiai tokios priemonės pasitelkiamos norint perdaryti ankstesnius tiltus. Jų gamyboje naudojamos tokios pačios medžiagos kaip ir vainikėliams. Kaip vieną iš pagrindinių skirtumų būtų galima išskirti galimybę restauruoti vietas, kuriose nėra kelių, vienoje eilėje esančių, dantų.

 

Mikroprotezai

 

Pastarieji dar skirstomi į keramikos užklotus/įklotus, pilnus keramikinius vainikėlius ir porceliano laminates. Taigi, šiuolaikinis dantų protezavimas, susijęs su plačiomis pasirinkimo galimybėmis. Pirmojo tipo mikroprotezai yra įcementuojami į dantį ir nekeičia jo formos, spalvos, ne taip greitai dėvisi. Pilni keramikiniai vainikėliai paslepia stiprius dantų pažeidimus ir taip pat yra ilgaamžiai.

 

Porceliano laminatės – tai 0,5–0,7 mm plokštelės. Jos skirtos tik priekiniam dantų paviršiui padengti. Verta paminėti, kad laminatės yra pralaidžios šviesai, daugiasluoksnės, todėl atrodo labai natūraliai. Tokios priemonės puikiai tinka tiems, kurie nori pakoreguoti dantų spalvą, formą, dydį ir pan.

 

Siekiate nepriekaištingai atrodančios ir sveikos šypsenos? Tuomet ši informacija jums gali būti naudinga. Tinkamai parinkta protezavimo procedūra gali padėti džiaugtis puikia dantų išvaizda ir geresne savijauta. Nieko nelaukite ir išbandykite tai patys.