Kaip išsirinkti gerą kalnų dviratį?

kalnų dviratis, važinėjimas dviračiu, geras dviratis

Kiekvienas turime įvairių pomėgių: aktyvių kaip šokiai ar autosportas arba pasyvių kaip fotografija ar skaitymas. Mano mėgstamiausias laisvalaikio leidimo būdas – aktyvus, tad šiuo metu pradėjau domėtis dviračių sportu, tiesa, ne bet kokių, o kalnų. Žinoma, šiam hobiui reikia ir tinkamo dviračio, todėl nusprendžiau paieškoti būtent šiam sportui tinkamo. Interneto paieškoje įvedus kalnų dviratis atsivėrė tikrai platus šių dviračių pasirinkimas, tačiau labiausiai sužavėjo viena internetinė svetainė – „Dviratis KROSS“.

Kokiomis savybės turi pasižymėti geras kalnų dviratis?

Be abejo, kad tokio tipo dviratis turi turėti storesnes padangas, tačiau įdomu, kokios dar savybės jam būdingos.

 • Šio tipo dviratis turi turėti tvirtą rėmą. Tiesa, jis turėtų būti ir lengvas, todėl dauguma dviračių gaminami iš aliuminio.
 • Svarbi ir amortizacijos sistema, sugerianti smūgius važiuojant nelygiais keliais.
 • Žinoma, tokio dviračio atstumas tarp žemės ir centrinės ašies turėtų būti kiek didesnis nei įprastų, tam, kad padidintų dviračio pravažumą.
 • Kaip jau minėjau, storos, grublėto protektoriaus padangos – tikriausiai pati svarbiausia šių dviračių savybė, kuri gerina sukibimą su kelio danga.
 • Būtent didelis pavarų skaičius padeda įveikti kliūtis.
 • Šiems dviračiams būdinga ir efektyvesnė diskinių stabdžių sistema, kuri padidina stabdymo galimybes.

Akivaizdu, kad kalnų dviratis skiriasi nuo įprasto dviračio ne tik paskirtimi, bet ir savybėmis.

„Dviratis KROSS“ – puikių dviračių parduotuvė

Kodėl būtent ši kalnų tipo dviračių parduotuvė yra pati geriausia, toliau bandysiu atsakyti.

 • Kalnų tipo dviračių kainos šioje parduotuvėje – įvairios: nuo prieinamų iki šiek tiek brangesnių. Tokį skirtumą lemia techniniai sprendimai ir panaudotos medžiagos.
 • Dviračių detalės pagamintos iš kokybiškų medžiagų, kurios garantuoja ilgaamžiškumą.
 • Šio tipo dviračiai pasižymi plačiu spalvų spektru ir visomis kalnų dviračiams būdingoms savybėms.
 • Kalnų tipo dviračiai suskirstyti pagal rato skersmens dydį: standartinis – 26 colių, kiti – 27,5 arba 29. Toks skirstymas palengvina paiešką.
 • Be to, dviračių aprašymas parengtas puikiai: aprašytos visos detalės, vaizdžiai nurodyti geometriniai dydžiai, todėl tikrai lengvai išsirinksite dviratį.

Kalnų dviratis nuo įprasto skiriasi būtent būdingomis savybėmis, o šį skirtumą lemia kitokia dviračio paskirtis. Parduotuvę „Dviratis KROSS“ galima laikyti puikia vieta įsigyti naują dviratį. Tokią prielaidą galima daryti dėl puikaus prekių aprašymo ir gausaus jų pasirinkimo, atitinkančio aukščiausius standartus ir būdingiausias dviračių ypatybes. Tad šioje parduotuvėje tikrai pirksiu kalnų tipo dviratį.