Kaip išsirinkti žvejo kėdę?

Kai kurie žvejai pasirenka gaudyti žuvis stovėdami – tai paprastai daro spiningautojai, kuriems reikalingas nuolatinis judesys. Tačiau žvejojant plūde ar kitais būdais, pravartu bent trumpam prisėsti, ypač jei laukia ilgas žuvies gaudymo periodas. Tad ateina momentas, kai prireikia išsirinkti sau tinkamą žvejo kėdę.

Kėdės pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno poreikių – kai kurie nori minkštesnės, kiti patogesnės, vieniems svarbūs ranktūriai ir papildomi priedai, kitiems reikia tiesiog pagrindinio komforto. Prieš perkant kėdę geriausia yra apžvelgti, kokius turite poreikius ir kokios savybės geriausiai juos išpildytų. Paprastai atsižvelgiama į šias charakteristikas: formą, patogumą, svorį, kompaktiškumą bei kėdės priedus.

Kėdės dydžio, sėdėjimo patogumo bei formos pasirinkimas priklauso nuo laiko, kiek žvejys ketina ant jos sėdėti. Forma paprastai būna arba trikampė arba keturkampė. Trikampė yra pati paprasčiausia, tad ant jos nepasėdėsite kelias valandas iš eilės. Ji patogi tiems, kurie tik retkarčiais nori prisėsti ir pailsinti kojas. Keturkampė jau yra patogesnė, ypač jei ji yra su atlošu. Tokia itin tinkama plūdinei žvejybai. Žinoma, tokia žvejo kėdė jau bus sunkesnė ir sunkiau supakuojama.

Rinkdamiesi kėdę, atkreipkite dėmesį į jos svorį. Juk dažnai reikės ją tam tikrą kelio atkarpą panešti. Taip pat žiūrėkite, kad ją būtų galima gana lengvai supakuoti, kad ji neužimtų per daug vietos jūsų automobilyje ar kuprinėje. Žvejo kėdės gaminamos iš patvarios medžiagos, leidžiančios patogiai sėdėti gana ilgą laikotarpį. Tam tikrų kėdžių medžiaga yra ir neperšlampama, kas tinka žvejojantiems šalia audringesnės upės.

Neretai kėdės pasirinkimą nulemia ir jų turimi priedai. Žvejai nori kėdės, kurioje galima būtų pasidėti gėrimą. Prie kai kurių kėdžių taip pat galima pritaisyti skėtį bei meškerės laikiklį. Žinoma, dėl papildomų priedų žvejo kėdė bus sunkesnė, gali būti ne tokia kompaktiška. Priedai taip pat daro įtaką ir kėdės kainai. Brangesnę kėdę verta įsigyti tik tuomet, jei ji bus tikrai dažnai naudojama bei priedai yra būtini jūsų žvejybos kokybei užtikrinti.

Žvejo kėdės pasirinkimas gali atrodyti labai paprastas, tačiau pradėjus ieškoti, išryškėja tam tikri specifiniai poreikiai. Juk nieko negali būti blogiau, nei nusipirkti kėdę, kuri vėliau bus nepatogi ir nenaudojama. Jei įdomu, kaip rinktis ritę, skaitykite čia.