KAIP PASIRINKTI, KOKIĄ UŽSIENIO KALBĄ MOKYTIS?

Būtų tiesiog nuostabu, jei kiekvienas mokėtume visas pasaulio kalbas. Deja, kol kas taip nėra. Realiame pasaulyje, jei norime bendrauti su kitos šalies žmonėmis, turime išmokti jų kalbą. Užsienio kalbų pasaulyje yra ne viena. Dažnai matome informaciją, kad organizuojami anglų, italų, ispanų, kinų, rusų kalbos kursai. Tačiau kaip išsirinkti tą kalbą, kuri Jums būtų pati reikalingiausia? Štai Jums keli veiksniai, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti rinkdamiesi užsienio kalbą, kurią planuojate mokytis.

 

Ateities tikslai

 

Rinkdamiesi užsienio kalbą, kurią planuojate mokytis, apmąstykite, kokią įtaką tai gali daryti Jūsų ateities planams, gyvenimo tikslams. Žinoma, bet kurios kalbos mokymasis yra naudingas, nes atveria daug galimybių suprasti kitokią kultūrą, tradicijas, mąstymą. Bet reikia pripažinti, kad yra kalbų, kurių mokėjimas yra vertingesnis ir Jums ateityje atneš daugiau naudos. Pavyzdžiui, jei planuojate vykti į Rusiją studijuoti astronomiją, be abejonės, šiuo metu Jums praverstų rusų kalbos kursai.

 

Taigi, jei Jūsų gyvenimo tikslas yra darbas ir gyvenimas užsienio valstybėje, pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas būtent tos šalies kalbos mokymuisi.

 

Dėmesys kultūrai, pomėgiai

 

Konkrečios valstybės kultūra, paprastai nėra kalbos mokymosi priežastis, tačiau faktas, kad renkantis, kokią kalbą mokytis, paprastai į tai atkreipiame dėmesį. Užsienio kalba greičiau yra išmokstama, jei žmogaus gyvenime, jo pomėgiuose ji figūruoja kokiais nors būdais. Pavyzdžiui, domitės Italijos senųjų miestų architektūra, menininkų kūriniais. Be abejo, norėdami praplėsti akiratį, pagilinti šioje srityje žinias, vertėtų pasimokyti italų kalbos.

 

Mokymosi galimybės ir kaina

 

Dažnai pasirinktos kalbos sudėtingumas lemia, kiek jos mokymasis Jums kainuos. Faktas, kad rusų kalbos kursai kainuos kur kas pigiau nei japonų kalbos kursai. Taip pat svarbu suprasti, kad planuojant lankyti kalbų kursus, reikės įsigyti jiems skirtos specialios medžiagos. Todėl jei kalbų mokymuisi galite skirti nedaug pinigų, pagalvokite apie tas kalbas, kurios yra populiaresnės bei kurios siūlo daugiau nemokamų mokymosi priemonių.

 

Svarbiausia, nepamiršti, kad išmokti skaičiuoti, pasisveikinti užsienio kalba gali išmokti kiekvienas, bet gilesniam kalbos pažinimui yra būtina tinkama motyvacija. Ieškote tokios motyvacijos savo gyvenime! Neabejotina, kad ją turėdami, pasirinksite Jums reikalingiausią užsienio kalbą.