Kaip pasirinkti tinkamą projektoriaus ekrano dydį renginiams

Negalite apsispręsti, kokio dydžio projektoriaus ekraną įsigyti savo susitikimui, konferencijai ar kitam renginiui? Nesijaudinkite, Jūs ne vieninteliai. Šios priemonės yra labai įvairių dydžių bei formų, todėl išsirinkti tinkamą greitai tampa painu. Tačiau labai svarbu žinoti, kokio dydžio Jums reikia, nes nėra vieno standartinio. Paskutinis dalykas, kurio norite, yra ekranas, kurio nemato dauguma dalyvių. Laimei, kai išsiaiškinsite pagrindinę renginio informaciją, Biurogidas.lt konsultantai pastebi, kad tada projektoriaus ekranas, jo dydis, tampa lengvai apskaičiuojamas. O tam padaryti, reikia atsižvelgti į kelis veiksnius.

 

Apytiksliai nustatykite, kiek žmonių dalyvaus renginyje

 

Pirmiausia pasitvirtinkite, kiek svečių laukiate ir kiek žmonių gali tilpti į patalpą. Jei renginys vyksta viešbutyje, dažnai galima pamatyti, kiek asmenų tilps į skirtingas sėdimąsias vietas, pažiūrėjus į nuotraukas, pateiktas viešbučio puslapyje.

 

Mažesniems, iki 100 žmonių susitikimams puikus pasirinkimas yra trikojis ekranas. Jie dažniausiai būna 16:9 arba 4:3 santykiu ir pasižymi lankstumu, nes turi reguliuojamas kojas. Todėl lubų aukštis nesukels rūpesčių, nereikės techninės pagalbos. Jei Jūsų auditorijoje bus daugiau nei 100 žmonių, Biurogidas.lt specialistų rekomenduojamas sulankstomas projektoriaus ekranas. Tinkamai pastatyti tokį reikia techniko pagalbos.

 

Išsiaiškinkite pateikiamo turinio vaizdo santykį

 

Kitas dalykas, kurį turite žinoti, tai ar Jūsų turinys pateikiamas 16:9 ar 4:3 santykiu. Vaizdo santykis iš esmės reiškia ekrano formą, pagrįstą pločio ir aukščio santykiu. Šiomis dienomis beveik visas kompiuteryje sukurtas turinys bus rodomas 16:9. Bet jei tikrai nesate tikri, geriausia vis tiek rinktis būtent šį santykį, kadangi esant reikalui, lengviau pritaikyti 4:3 turinį prie 16:9 ekrano, nei atvirkščiai.

 

Pasitikslinkite patalpos lubų aukštį

 

Kaip nurodo Biurogidas.lt, pasirinkus ekrano dydį, lieka įsitikinti, kad salės lubos yra pakankamai aukštos, kad tilptų projektoriaus ekranas. Prie 4:3 ekrano aukščio pridėkite dar 1 metrą, o prie 16:9 dar 1.20 metrų. Tai gera taisyklė norint nustatyti standartinį ekrano aukštį. Daugelis renginių vietų internete pateikia patalpų diagramas ar išdėstymus, kuriuose aiškiai nurodomas lubų aukštis. Pagal tai išsirinkti ekrano dydį nėra sunku.

 

Šie trys žingsniai yra puikus atspirties taškas renkantis tinkamą projektoriaus ekraną renginiui. Tačiau ne visi renginiai vienodi, todėl atsižvelgiant į programą, jos apimtį, gali būti ir kitų veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti.