Kaip pasirinkti tinkamas padangas?

padangos internetu, automobilis, padanga

Tokios prekės kaip padangos internetu bei kitos mašinų dalys atveria platų pasirinkimą pasirūpinti savo automobiliais patiems. Vis dėlto, kalbant apie padangas, jų pasirinkimas toks gausus, jog gali būti tikrai sunku pasirinkti tinkamiausias jūsų mašinai. Pateikiame patarimus, kaip išsirinkti padangas pagsl jūsų automobilį.

 

Žieminės arba vasarinės

 

Visų pirma, svarbu padangas pasirinkti pagal sezoną. Kaip žinia, Lietuvoje yra du pagrindiniai sezonai – tai žiemos ir vasaros sezonas. Be šių dviejų tipų, taip pat yra trečiasis padangų tipas – universalios padangos. Nors vairuotojai dažnai renkasi universalias padangas, ekspertai pataria vis dėlto pasirinkti arba žiemines, arba vasarines, kadangi jos sukurtos būtent toms oro sąlygoms, o tai užtikrina didesnį saugumą.

 

Padangų parametrai

 

Ant padangos galite matyti svarbią informaciją, į kurią taip pat svarbu atkreipti dėmesį. Nesvarbu, ar padangos internetu buvo jūsų pasirinkimas, ar padangas rinkotės gyvai, tačiau jos visos turi svarbius rodiklius. Ant kiekvienos padangos galite matyti jos dydį, kuris žymimas skaičiais bei raidėmis, kaip 195/65 R15. Pirmasis skaičius indikuoja padangos plotį milimetrais, o tuo tarpu antrasis nurodo ratlankio dydį.

 

Apkrova ir greitis

 

Kitos ant padangos parašytos reikšmės – tai apkrovos indeksai. Šiuos indeksus reikėtų pasitikrinti savo automobilio gamintojo instrukcijose, kuriose yra nurodyta koks apkrovos indeksas galioja jūsų automobiliui.

 

Labai svarbu protektorius

 

Protektorius susideda iš griovelių, blokų, briaunų ir lamelių. Labai svarbu, jog protektoriaus gylis būtų pakankamas, nes tai lemia, ar automobilio padanga sprogs, ar ne. Jeigu pastebėjote, jog protektoriaus gylis yra nepkankamas, nieko nelaukite ir keiskite padangas.

 

Reikia pabrėžti, jog padangos internetu, taip pat kaip ir naujos, yra patikimos, todėl galite nesijaudinti dėl jų kokybės ir drąsiai rinktis iš plataus asortimento. Kuomet keliuose praleisite tam tikrą kiekį laiko, nepamirškite padangų prižiūrėti, keisti pagal sezoniškumą ir patikrinti protektoriaus gylį.