Kaip sveikiau maitintis gyvenant aktyvų gyvenimą?

Greitą gyvenimo būdą vedantys žmonės dažnai pastebi, kaip sunku yra maitintis sveikai ir pilnavertiškai. Tai galioja ir tiems, kurie daug skuba ir dirba, ir tiems, kurie daug sportuoja. Nemažai žmonių sugeba šiuos abu dalykus suderinti tarpusavyje – ilgam poilsiui ir subalansuotai mitybai tiesiog nelieka laiko… Tad kaip sau pagelbėti tokioje situacijoje?

 

Papildai – puiki išeitis neturintiems laiko

 

Nors sporto papildai visuomenėje dažnai sukelia dviprasmiškas diskusijas, jų bijoti nereikėtų. Jie sukurti aktyviai gyvenantiems žmonėms – tai galioja ir tiems, kurie sportuoja ir negali su maistu gauti visų reikiamų maisto medžiagų, vitaminų ir mineralų, ir tiems, kurie gyvena greitą gyvenimo būdą bei daug dirba. Papildai – puikus būdas papildyti savo mitybos racioną trūkstamomis medžiagomis bei sutaupyti laiko, ypač jei laikotės dietų. Žinoma, juos reikėtų rinktis iš patikimų tiekėjų, parduotuvių bei vartoti nurodytomis normomis. Tai maisto papildai, o ne pakaitalas.

 

Stenkitės praturtinti mitybą sveikais produktais

 

Kad ir kaip sunku gali atrodyti, įgyti naują įprotį nėra taip jau sunku. Žinoma, lengviau įsisaviname blogus įpročius, nei gerus, tačiau tai nėra neįmanoma. Sporto papildai ar vitaminai negali tapti jūsų maisto pakaitalu, tad turėkite omenyje, jog kasdieniniame maisto racione turi atsidurti kuo daugiau šviežių, neapdirbtų produktų, vaisių ir daržovių. Rūpinkitės savimi, nes, visų pirma, turime būti sveiki viduje, tuomet graži ir sveika bus ir mūsų išorės – kūnas, kurį dažnai siekiame padailindami liedami prakaitą sporto salėje.

 

Atsisakykite pusgaminių

 

Net jei esate be galo užimti, pasistenkite rasti laiko pasigaminti šviežio, naminio maisto. Pusgaminiai yra labai smarkiai perdirbtas maistas, pilnas įvairių cheminių medžiagų, kurios nepadeda sveikai maitintis. Venkite jų – sveikesnės mitybos tikslas turėtų būti šviežias, visavertis ir pilnas maistinių medžiagų maistas. Jį derinkite su vitaminais, padės ir sporto papildai. Tuomet jūsų mityba bus pilnavertė, nesijausite nusilpę.

 

Taigi, net ir itin aktyvų gyvenimo būdą gyvenantiems žmonėms yra įmanoma maitintis sveikai – tereikia noro, esminių žinių ir šiek tiek pastangų. Kas dieną radę laiko pasistengti dėl savo sveikatos galėsite ilgiau džiaugtis puikia savijauta.