Kaip tausoti gamtą namų aplinkoje?

medziaginiai maiseliai, gamtos tausojimas

Mūsų amžiuje, kai klimato tarša tampa vis akivaizdesnė, kenkianti mums ir gamtai, turime atrasti efektyvių būdų, kurie sumažintų taršą ir žalą gamtai. Mes pateikiame pagrindinius patarimus, kurie galėtų padėti tiems, kurie nori tausoti darbą kasdieniniais darbais.

Medžiaginiai maišeliai

Jeigu jūs renkatės plastikinius maišelius – laikas sunerimti. Mes patariame jums naudoti daugkartinius maišelius. Tai pravartu ne tik dėl gamtos saugojimo – jie yra patvaresni, atlaiko didesnį svorį, be to, atrodo estetiškiau, madingiau. Pasirūpinkite, kad medžiaginis maišelis visada būtų patogioje vietoje – mašinoje, automobilyje, kadangi kitu atveju, prisiminę jau stovėdami prie kasos, vėl įsigysite plastikinį.

Elektra

Namuose, ypač tuose, kur gyvena daug žmonių, šviesos dažniausiai būna įjungtos skirtingose patalpose – nesvarbu, ar jos tikrai reikalingos. Tam, kad tausotumėte gamtą, siūlome  atsakingiau žiūrėti į kambariuose įjungtą šviesą, miego rėžimu įjungtus prietaisus, tokius kaip kompiuteriai, kavos aparatai ar kavamalės. Medžiaginiai maišeliai ir taupoma elektra ne tik skirta gamtos tausojimui, bet ir pinigų taupymui.

Šiukšlių rūšiavimas

Lietuviai turėtų imti pavyzdį iš užsienio šalių tokių kaip Suomija, kurioje rūšiavimas – įprastas ir būtinas kasdieninis procesas. Kaip ir suomiai, jūs turėtumėte namuose turėti tris skirtingas šiukšliadėžes, skirtas rūšiavimui – taip tausosite gamtą, be to, jei turite vietos, galite užsiimti ir kompostavimu. Rūšiuotos šiukšlės gali būti lengviau perdirbamos, nesumetamos į bendrus sąvartynus. Rūšiavimu svarbu užsiimti ne tik namuose, bet ir keliaujant.

Maudynės

Jeigu norite tausoti gamtą, vietoj vonios rinkitės dušą – taip sumažinsite sunaudojamo vandens kiekį. Maudynės taip pat turėtų būti be prausiklių ir šveitiklių, kurie savyje turi dalelių, kenkiančių aplinkai. Medžiaginiai maišeliai kaip ir prausikliai, turėtų būti pagaminti iš natūralių medžiagų, kurios nekenktų aplinkai – dėl šios priežasties siūlome skaityti sudėtį prieš įsigyjant produktą.

Maistas

Rinkitės ekologišką, natūraliai užaugintą maistą – taip skatinsite ūkininkų, kurie nenaudoja pesticidų ir kitų kenksmingų medžiagų, plėtimąsi. Ekologiškas maistas, kuriam nenaudojami chemikalai yra daug kartų saugesnis ne tik jums, bet ir aplinkai – trąša skatina telkinių užžėlimą, floros kaitą. Rinkdamiesi organinius produktus jūs kuriate

 

Aplinkos tausojimas namuose neturėtų  būti vargas – po kiek laiko išsiugdysite šį supratimą, ir rūpinimasis aplinka taps jūsų įpročiu. Turite suprasti, jog rūpinimasis gamta atsipirks jau dabar, o ne tik po dešimties metų – jus kuriate draugiškesnę, sau palankesnę erdvę. Medžiaginiai maišeliai turėtų būti ne vienintelis būdas aplinkai tausoti. Jeigu jums kyla klausimų, kaip tinkamai tausoti aplinką, siūlome nepatingėti perskaityti bent vieną knygą apie saugesnio pasaulio sau ir kitiems kūrimą, domėtis periodiniais leidiniais, skirtais ekologijos propagavimui.