Kelionės automobiliu saugumas – jūsų rankose

automobilio draudimas, raudonas automobilis kelyje, didelis greitis

Kiek anksčiau jau rašėme apie tai, kad pasiruošimas kelionei ne toks jau paprastas. Visgi ruošiantis keliauti reikia pagalvoti ne tik apie drabužius, įvairius kitus daiktus ir reikmenis, planus, ką nuveikti kelyje ir pasiekus tikslą. Dar vienas be galo svarbus aspektas – saugumas. Šiame įraše bus aptartas patikimas automobilio draudimas, nepriekaištinga transporto priemonės būklė ir kiti reikšmingi dalykai.

 

Pirmiausia – saugus kelionės būdas

 

Tai, ar nuvyksite į reikiamą vietą laiku ir saugiai, priklauso nuo įvairių dalykų. Be galo svarbu pasirinkti tinkamą būdą. Neužtenka tik žinoti, jog važiuosite automobiliu. Atidžiai ir nuodugniai apgalvokite, ar pasirinkote išties saugų laiką ir maršrutą. Jei vairuosite, jokiu būdu to nedarykite sirgdami, prastai jausdamiesi ar tiesiog pervargę, neišsimiegoję. Geriausias laikas kelionei gali būti ir vakaras – viskas priklauso nuo savijautos ir eismo tuo metu.

 

Dar vienas svarbus dalykas yra transporto priemonės techninė būklė. Turėtų būti savaime suprantama, jog reikia atlikti techninę apžiūrą. Be to, derėtų pasirūpinti, kad būtų parinktas ir laiku užsakytas automobilio draudimas. Laimei, šiandien tai galima padaryti ir internetu. Įsitikinkite, kad pasirinktos geriausios sąlygos – tiek termino, tiek kompensacijos atvejų ir dydžio atžvilgiu.

 

Padeda ir daiktai

 

Jei tik kelionė truks ilgiau, važiuosite per miškingas, tuščias vietoves, būtina pasirūpinti ir tam tikrais daiktais. Automobilyje visuomet turi būti ne tik vaistinėlė su galiojančio termino medikamentais. Taip pat reikia ir ne tik liemenės ar gesintuvo. Pasirūpinkite, kad šalia visuomet turėtumėte atsarginę padangą, taip pat turėkite techninės pagalbos kelyje numerį ar kitokius kontaktus.

 

Jei keliausite ne vieni, pasirūpinkite ir keleivių saugumu. Vaikams būtinos automobilinės kėdutės. Įsitikinkite, kad visi saugos diržai veikia nepriekaištingai ir primygtinai raginkite keleivius juos prisisegti. Tokiu atveju net ir automobilio draudimas kels mažiau rūpesčių – juk kam reikalinga rizika?

 

Tam, kad kelionė būtų saugi, neabejotinai reikia sąmoningumo, ryžto, atidumo ir tiesiog didelio atsakomybės jausmo. Nebūkite aplaidūs – juk galų gale rizikuojate ne tik savo ir keleivių komfortu, bet ir visų aplinkinių eismo dalyvių gyvybėmis. Tad tai, kad reikia rūpintis saugumu – tiesiog savaime suprantamas prioritetas.