Kodėl naudojami betono siurbliai?

Šiomis dienomis bet kurioje statybvietėje galima pamatyti betono siurblius. Nesvarbu, ar tai būtų dideli komerciniai projektai, ar vidutinio dydžio ar mažesnės statybvietės, šiais laikais gaminamos pažangiausios betono siurbimo mašinos yra vienodai veiksmingos ir itin ekonomiškos. Salvis.lt pažymi, kad dėl šios priežasties per pastaruosius kelerius metus betono siurblys perėmė visus kitus skysto betono perdavimo darbus statybvietėse.

 

Betono siurblio apibrėžimas

 

Anksčiau dideliems kiekiams betonui perkelti buvo naudojami kranai su specialiais kaušais. Pagrindinis iššūkis buvo tai, kad kranas vienu metu galėjo pakelti tik vieną kaušą, kuriame dažniausiai tilpdavo tik 1.5 kubinio metro betono. Taigi, kilo poreikis mašinai, kuri efektyviau siurbtų ir perkeltų betoną. Taip ir atsidaro pirmieji betono siurbliai. Kalbant paprastai, tai jie naudojami pernešti skystą betoną iš talpyklos, kuriame jis sumaišomas, į tą vietą, kur jį reikia užpilti.

 

Pagrindiniai tipai

 

Pasak Salvis.lt komandos, betono siurblys gali būti dviejų rūšių. Pirmasis yra vadinamas sunkvežimių siurbliu, nes montuojamas ant sunkvežimio arba puspriekabės. Toks  turi automatinę robotizuotą svirtį, kad betonas galėtų būti tiksliai pilamas pagal poreikį. Tipiškai jis žymiai didesnis ir jį dažniausiai renkamasi naudoti didesniuose projektuose arba tiesiant kelius ir magistrales.

 

Kitas yra stacionarus ir dažniausiai naudojamas mažesniuose projektuose, pavyzdžiui, paruošti plokštes žemei arba šaligatvius. Tam naudojamos lanksčios arba plieninės žarnos, pritvirtintos prie siurblio išleidimo angos. Visos jos yra sujungtos ir veda ten, kur reikia supilti betoną.

 

Kodėl jie naudojami?

 

Yra kelios svarbios priežastys, kodėl betono siurblys taip plačiai naudojamas kone visose statybvietėse:

 

  • Ši įranga – geriausias būdas kuo greičiau statybvietėje pristatyti betoną į reikiamą vietą.

 

  • Naudojant betono siurblius, sunaudojama mažiau vandens, palyginus su kitomis betono liejimo technologijomis. Todėl, supylus skystą betoną į reikiamą vietą, išdžiūvęs jis netrūkinėja, neskilinėja ir išlaiko savo stiprumą.

 

  • Tokiose vietose, kaip aukšti pastatai, kuriose sudėtingiau manevruoti, galima tiksliau supilti reikiamą kiekį betono.

 

Apibendrinant galima pasakyti, kad šie siurbliai išties naudingi bet kokioje statybvietėje. Tai efektyviausias ir kone ekonomiškiausias betono liejimo įrenginys, kurį turime šiais laikais.