Kodėl verta rinktis dantų implantus?

dantų implantai

Dažnai žmonės nežino, ką geriau rinktis dantų implantus ar protezus. Žinoma, neretai šį apsisprendimą nulemia kaina ir turimas biudžetas. Taip pat estetiniai poreikiai ir prioritetai. Akivaizdu, kad jei yra įmanoma – geriau yra išsaugoti savo natūralius dantis. Vis dėlto tai ne visada pavyksta padaryti: dantys prarandami dėl odontologinių ligų (pvz.: periodonto), traumų, kitų ligų. Dantų implantai šioje – danties netekimo situacijoje – itin gelbsti. Taigi, kodėl reikėtų rinktis dantų implantus, nei kitus dirbtinių dantų variantus?

Pirmiausiai, jie yra pasirinkimas, kuris geriausiai atspindi natūralaus danties struktūrą. Dantų implantas yra stabilus, tvirtas, todėl juo pakeitus natūralų dantį žmogus nejaučia nepatogumo. Įdėti dantų implantai funkcionuoja, atrodo ir „jaučiasi“ tarsi tikri dantys. Kiti pasirinkimai, skirtingai nei implantai gali sukelti žandikaulio kaulo susilpnėjimą. Gali jaustis nemalonumas valgant, šypsantis, kalbant ar atliekant kitus įprastus kasdienius judesius.

Kita priežastis, kodėl vertėtų rinktis dantų implantus – jų ilgaamžiškumas. Įprasti dantų protezai tarnauja apie 7 – 10 metų (jais gerai ir kruopščiai besirūpinant). Tuo tarpu, dantų implantai yra praktiškai viso gyvenimo investicija. Nepaisant to, kad kartais reikia atlikti implantų korektūrą – jie nekeičiami naujais. Todėl šis variantas tikrai pasiteisinanti investicija.

Maža to, dantų implantai leidžia mėgautis gyvenimu ir visada patogiai jaustis viešose vietose ir namuose. Implantai nėra išimami, todėl pranyksta ir jų iškritimo, pametimo tikimybė, kai juokiatės, kramtote ar pan. Jų nereikia išsiimti nakčiai ir patalpinti į stiklinę su vandeniu, taip pat pirkti papildomų protezų tvirtinimo pastų. Be to, įdėti implantai neiškraipo žandikaulio ir natūralios šypsenos, kas yra itin svarbus geros savijautos pagrindas.

Danties implanto savybės leidžia jaustis lyg su tikru ar tikrais dantimis. Su jais lengva kramtyti, todėl žmonės nepraranda maisto valgymo malonumo, taip pat nesusiaurėja jų maisto pasirinkimo racionas. Su implantais kramtymo ir valgymo procesas atrodo visiškai natūraliai, skirtingai nei su protezais (jaučiamas nepatogumas, skausmas, o tai padaro valgymo procesą ne tokiu mėgstamu). Be to, dantų implantai užtikrina galimybę pajusti tikrą maisto skonį, neprarandant tam tikrų jutiminių refleksų.

Žmonės pasirinkę dantų implantologiją gali džiaugtis išsaugotais sveikais dantimis. Kadangi ši odontologinė procedūra leidžia užpildyti tik tas burnos ertmės vietas, kur dantų jau nebėra. Taip nepažeidžiamos šalia esančių dantų šaknys, skirtingai nei dedant dantų plokšteles.

Dantų implantai yra laikomi labiausiai pasitvirtinančiu metodu pakeisti prarastiems dantims. Tai ne tik ilgaamžis, patogus, bet ir estetiškai atrodantis būdas susigrąžinti turėtą šypseną!