Kodėl verta rinktis dyzelinius variklius

Sunkiasvoriai sunkvežimiai žinomi dėl savo dyzelinių variklių, o vieni iš labiausiai paplitusių – „Cummins“, „Powerstroke“ ir „Duramax“. Šie varikliai ne tik itin galingi, kas ypač svarbu gabenant ir velkant sunkius daiktus, tačiau jie taip pat pasižymi efektyviu degalų naudojimu. Net lengvieji sunkvežimiai turi įvairius šių sistemų variantus, o visi „Ford“, „Chevy“ ir „Ram“ naudoja juos. Nors sunkiosios transporto priemonės tradiciškai laikomi šių variklių atstovais, daugelis lengvųjų automobilių gamintojų pradeda siūlyti dyzeliu varomus automobilius, kad būtų užtikrintas didesnis degalų efektyvumas ir patvarumas. O esant gedimams, dyzelinių variklių remontas atliekamas visuose autoservisuose. Taigi, kodėl pravartu rinktis juos.

 

Didelis efektyvumas

 

Šiuose mechanizmuose naudojama kompresinio uždegimo sistema, kuri žymiai efektyvesnė nei benzininių. Užuot naudojus žvakutes, dyzeliniams varikliams reikalingas didesnis suspaudimas norint šildyti orą.

 

Kadangi kompresija didesnė, variklio temperatūra aukštesnė nei dujomis varomos sistemos. Dėl to jie pagamina daugiau energijos ir tuo pačiu metu reikalauja mažiau degalų. Tai padidina ridą ir atstumą, kurį galite nukeliauti prieš vėl užpildant bakelį.

 

Patvarumas

 

Tokie varikliai sukurti atlaikyti aukštesnę temperatūrą, todėl jie paprastai tarnauja ilgiau, nei kitokio tipo. Aišku, tai pritaikoma tik darant prielaidą, kad laikomasi visos būtinos priežiūros. Esant bent kokiam rimtesniam gedimui, rekomenduojamas dyzelinių variklių remontas atitinkamame servise.

 

Didesnis sukimo momentas

 

Palyginus su benzininiais, tokio tipo sistemos išskiria daugiau energijos ir sukuria didesnį sukimo momentą. Jei planuojate kasdien arba gana dažnai vilkti priekabas ar didelius krovinius, toks variklis yra optimalus pasirinkimas, nes jis turi papildomą galią.

 

Mažesnis triukšmas ir lengva priežiūra

 

Šiuolaikiniai dyzeliniai varikliai įveikė ankstesnių modelių trūkumas – didelį triukšmą bei priežiūros išlaidas. Dėka naujų technologijų, dabar jie veikia ramiau ir tyliau. Taip pat jie nebereikalauja tiek pastangų norint palaikyti optimalią sistemos būklę, palyginus su panašaus dydžio dujiniais. Bet, žinoma, įvykus gedimui, dyzelinių variklių remontas greitai gali tai sutvarkyti.

 

Dyzeliu varomi generatoriai, varikliai naudojami daugybėje pramonės ir prekybos įmonių. Jie puikiai tinka tiek nedidelėms, tiek didelėms apkrovoms. Jų yra įvairių dydžių ir jie gali būti naudojami ir kaip pagrindinis energijos šaltinis, ir kaip atsarginis. Dėl jų galingumo, išbandyti juos bent kartą yra verta.