Kuo skiriasi naktinės užuolaidos nuo dieninių

Jei ką tik įsigijote namą, butą ir turite jį perdekoruoti, tinkamai parinktos užuolaidos yra itin svarbu. Keičiantis laikams, pasikeitė ir tradicinė šių daiktų funkcija. Anksčiau jos buvo skirtos išlaikyti šilumą namuose; jos neleisdavo iš lauko prasiskverbti šalčiui ir sustiprindavo namų privatumą. Dabar jos dažniau naudojamos dekoratyviniais tikslais, kadangi jos žymiai pagerina kambario išvaizdą. Jų būną įvairių stilių, medžiagų, dydžių ir dizainų, kad atitiktų specifinius tikslus. Yra skirtų holams, miegamiesiems, valgomiesiems, virtuvei ir daugiau. Taip pat yra dieninės ir naktinės užuolaidos ir kaip pastebi „Domus Lumina“ komanda, jos atlieka skirtingas funkcijas.

 

Dieninės užuolaidos

 

Šios dažniausiai gaminamos iš lengvos, permatomos medžiagos, jų atspalviai būna šviesūs arba šiek tiek ryškesni. Tokios užuolaidos padeda pagerinti privatumą dienos metu, o kartu leidžia patekti pakankamai šviesos iš lauko į kambarius. Žmogus iš vidaus mato, kas vyksta lauke, bet pastato išorėje esantis asmuo nemato to, kas vyksta viduje.

 

Jie taip pat dienos metu sukuria subtilų šviesos pojūtį kambaryje, tačiau naktį jos nesuteikia jokio privatumo. Todėl patariama jų nenaudoti nakties metu. Jos tinka tamsiam paros metui tik tada, jei kartu pritaikomos nepermatomos užuolaidos. Nemažai daliai žmonių tai yra tik paprasta interjero detalė, todėl dažniausiai jos panaudojamos kaip dekoracijos.

 

Užuolaidos nakčiai

 

Kaip paaiškins „Domus Lumina“ konsultantai, naktinės užuolaidos gaminamos iš tamsių spalvų, sunkių medžiagų, todėl jos yra nepermatomos. Jos visiškai nepraleidžia jokios šviesos iš lauko arba iš vidaus. Todėl nakti lauke stovintis asmuo nemato, kai viduje dega šviesos.

 

Jos tinkamos naudoti miegamajame ir poilsio kambaryje, ypač jei vėlai naktį norite žiūrėti kažką per televizorių. Taip nuo laiko lempų sklindanti šviesa netrukdys tokiai veiklai, o lauke esantys praeiviai nematys, ką darote. Tokios užuolaidos taip pat pravarčios, jei norima dieną pamiegoti. Jos yra skirtos blokuotį šviesą iš lauko ir sukurti užtemimo efektą Jūsų namuose.

 

Kaip pastebi „Domus Lumina“, iš esmės skiriasi šių priemonių funkcija. Dieninės labiau naudojamos kaip dekoracija, o naktinės užuolaidos pasitelkiamos blokuoti iš lauko sklindančią šviesą tiek dieną, tiek naktį. Abi suteikia patalpoms privatumo, o jas galima derinti ir kabinti kartu.