Laužo kūrimo ypatumai

laužas

Ne vienas esame buvę prie laužavietės, ne vienam teko užkurti laužą. Gali būti, kad naudojame ganėtinai skirtingus metodus, kurie leidžia pasiekti tą patį tikslą. Vieni stato šulinį, kai kurie vigvamą iš malkų, treti tiesiog padaro šakų krūvelę ir padega šalia esančius šapelius. Aptariame kelis svarbius dalykus, kuriuos svarbu prisiminti prieš įkuriant laužą.

Pirmiausia susiraskite saugią vietą, kur galėsite įkurti laužą. Ta vieta turėtų būti toliau nuo sausos žolės, šapų, kad netyčia neprasidėtų gaisras. Pasiruoškite ugnies įžiebimui reikalingas medžiagas: tai gali būti malkos, medžio briketai, šakos. Žinoma, pasiimkite degtukų ar žiebtuvėlį ir paieškokite truputį sausų popierėlių, žolės. Jei jų aplink nėra, puikiai galite pasinaudoti briketais – jie daug greičiau įsidega nei malkos.

Prieš kurdami laužą, įsitikinkite, kad tai yra leidžiama. Ne visose stovyklavietėse ar miško vietose gali būti leidžiama sukurti laužą. Jei uždegsite laužą neleistinoje vietoje, Jums gali grėsti bauda. Dar blogiau – jei įkursite netinkamoje vietoje, gali prasidėti gaisras. Todėl nepamirškite pasiimti ir vandens, mat ugnį reikės užgesinti prieš išeinant namo. Net jei laužas pats užgeso, geriausia ant jo vis tiek užpilti dar vandens.

Jau pastatę bokštelį iš malkų ar briketų, laužavietę apdėkite akmenimis. Tai neleis ugniai plisti toliau nei Jūsų numatytas laužas turėtų. Į vidurį bokštelio įdėkite degesnes medžiagas. Žinoma, jei Jūsų laužo sudėtis yra malkos ir medžio briketai, šapelių gali net nereikėti. Tiesiog reikės padegti briketus, kurie greičiau įsidegs ir galės nuo kaitros uždegti ir malkas. Svarbu ugnį degti atsargiai, su ilgais degtukais, kad ji nepradėtų kibirkščiuoti ir nenudegintų.

Uždegus laužą, svarbu, kad jis greitai neužgestų. Dėl to reikia mokėti jį kurstyti bei pastatyti tinkamai, kad būtų geras ugnies bei deguonies santykis. Neužtenka vien to, kad bus parinkti kokybiški bei sausi medžio briketai ar malkos. Laužo įkūrimas ir išlaikymas kartais laikomi ir menu, mat tai pavyksta ne kiekvienam. Įkūrę laužą, nepamirškite jo prižiūrėti, kad jis ne tik neužgestų, bet ir per daug neišplistų.

Laužo užkūrimas – svarbi stovyklos ar išvykos prie ežero dalis. Ne kiekvienam tai pavyksta, tačiau pasirinkus tinkamas medžiagas bei turint reikiamus įgūdžius sukurtą ugnį palaikyti.