Mitybos svarba sportuojantiems

gaineris, sportas, sveikata

Mityba – be galo svarbi sveiko gyvenimo būdo dalis. Tinkama ji turi būti ne tik sveiką gyvenseną vedantiems, tačiau ir norintiems priaugti ar numesti svorio, sportuojantiems, norintiems išlikti sveikais. Kartais nepavyksta pasiekti norimų rezultatų tik atitinkamai maitintis – dažnai norintys priaugti svorio ar užsiauginti raumenų masės paprastais būdais šio rezultato nepasiekia, tad jiems į pagalbą atkeliauja gaineris. Intensyviai gyvenantiems padeda vitaminai bei papildai.

Svarbiausia pradėti nuo pagrindų

 

Kiekvienam besirūpinančiam mityba bei savo sveikata svarbu žinoti kelis esminius aspektus. Angliavandeniai yra pirminis raumenų energijos šaltinis, riebalai jos kūnui suteikia daugiausiai, o baltymai padeda auginti liesą raumenų masę. Svarbu maitintis subalansuotai, valgyti vaisių ir daržovių, stengtis vartoti šviežią, neapdirbtą maistą bei gerti daug vandens.

 

Papildai – mitas ar tikrovė?

 

Dažnai kyla klausimas, ar įvairūs papildai ir vitaminai, ypatingai sportuojantiems žmonėms, yra patvirtintas ir patikimas dalykas, ar ne? Svarbu paminėti, kad tai priklauso nuo žmogaus tikslų ir poreikių. Itin aktyviai gyvenantiems žmonėms, kuriems nepavyksta vesti sveikos ir subalansuotos mitybos, tikrai reikalingi vitaminai ir papildai, kadangi kitaip organizmas kenčia bei yra nualinamas. Gaineris yra tikra pagalba tiems, kuriems nepavyksta priaugti svorio ar raumenų masės. Yra apstu žmonių, kurių tikslas ne numesti, o priaugti svorio. Kartais tai gali tapti tikru iššūkiu, tad papildai tikrai praverčia.

 

Balanso siekimas – svarbiausias tikslas

 

Kad ir koks jūsų tikslas bebūtų, kiekvienam sveikam žmogui reikalingas ne tik judėjimo ir mitybos balansas. Svarbu valgyti sveiką ir per daug chemiškai neapdorotą maistą, siekti kalorijų deficito, jei norite numesti svorio. Nemažiau būtina žinoti ir kokiuose produktuose gausu baltymų, riebalų ar angliavandenių – tai padės pasiekti savo tikslus bei greičiau susikurti harmoningą maisto racioną.

 

Taigi, sveika mityba būtina kiekvienam žmogui. Ji ne tik leidžia pasiekti norimų rezultatų sporte ar laikantis dietos – subalansuotas valgymas padeda jaustis geriau bei palaikyti visapusę kūno ir nervų sistemos sveikatą, gainerispriaugti masės, vitaminai – palaikyti visapusę sveikatą. Besimaitindami sveikais produktais žmonės rečiau serga, geriau miega ir būna geresnės nuotaikos.