Naktinės ir dieninės užuolaidos: ar reikalingos abejos?

naktinės užuolaidos, namai, privatumas

 

Jeigu įsirengiate namus arba juos remontuojate, turbūt jau pradedate galvoti apie užuolaidas. Visgi, kaip langai yra labai svarbūs namams, taip užuolaidos yra svarbios langams. Dabar dieninės ir naktinės užuolaidos naudojamos ne tik dėl privatumo, bet tai taip pat namų interjero detalės. Jeigu svarstote, ar jums būtinai reikalingos abiejų rūšių užuolaidos, galite paskaityti apie abiejų skirtumus.

 

Dieninės užuolaidos – grožiui ir apsaugai

 

Dienai skirtos užuolaidos yra labai lengvos ir peršviečiamos. Įprasta rinktis šviesių atspalvių užuolaidas, tačiau galima rasti ir ryškesnių. Be dieninių užuolaidų, deja, langas ir namas gali atrodyti tuštokas, lyg negyvenamas ar dar neįruoštas. Didžiausias dieninių užuolaidų privalumas yra tas, kad suteikia privatumo dienos metu. Jeigu dienos metu ant lango jokių užuolaidų nėra, lauke esantys asmenys gali puikiai matyti kambarį. Deja, nakties metu šios užuolaidos visiškai neapsaugo ir per jas iš lauko viskas matoma aiškiai.

 

Kadangi dieninės užuolaidos yra tokios lengvos ir peršviečiamos, net ir pro visą uždengtą langą praeina pakankamai dienos šviesos. Kambarys būna šviesus ir jame galima puikiai matyti be įjungtos papildomos šviesos.

 

Naktinės užuolaidos garantuoja visišką privatumą

 

Skirtingai nei dieninės užuolaidos, šios nakčiai skirtos užuolaidos gaminamos iš sunkios ir storos medžiagos. Tokios užuolaidos dažnai tampa labai svarbia interjero detale, nes gali smarkiai pakeisti kambario vaizdą. Per jas niekas nepersimato, todėl jas užtraukus garantuojamas visiškas privatumas tiek dienos, tiek nakties metu, nes iš lauko kambario vidaus matyti neįmanoma. Kartais užuolaidos būna tokios storos ir tamsios, kad blokuoja visą šviesą. Tokiu atveju neįmanoma atspėti, ar kambaryje šviesa dega ar ne.

 

Nakčiai skirtos užuolaidos gali būti puikiai naudojamos ir dieną. Kai planuojama žiūrėti filmą ir norima pasidaryti tamsesnę aplinką, galima užuolaidas užtraukti ir žiūrėti filmą kaip kino teatre. Taip pat, puikiai dieną pamiegosite pietų miego, jeigu pro naktines užuolaidas neprasiskverbs saulės šviesa.

 

Rinkdamiesi užuolaidas apgalvokite, kokios reikalingos būtent jums. Visgi rekomenduojama įsigyti abiejų rūšių užuolaidas, nes dieninės puikiai pasitarnaus dieną, o naktinės užuolaidos suteiks privatumą naktį. Taip pat užuolaidos ne tik apsaugos namus, bet ir pagyvins interjerą.