Namai be dulkių ir alergijos rizikos – įmanoma?

vaikas kieme

Gyvename laikais, kai žūtbūtinis tikslas yra apsaugoti vaikus nuo galimų sveikatos sutrikimų, neigiamo aplinkos poveikio. Jaunos mamos stengiasi palaikyti sterilią, precizišką švarą namuose vien tam, kad vaikų neužpultų jokios alergijos. Šį darbą galima palengvinti su tokiomis naujausiomis technologijomis, kaip plaunamas dulkių siurblys, tuo pačiu leidžiant vaikams pramogauti. Kalbame apie tai plačiau.

Paranojiškas požiūris

Iki pat maždaug 2010-ųjų mažųjų vaikystė atrodo visiškai kitaip. Jie lipdavo į medžius, kasdavo duobes ir statydavo pilis smėlio dėžėse, rausė tunelius, voliojosi pievose ir visai nebijojo sušlapti naujų kelnių ar prisemti naujų batų.

Šiandien jaunos mamos žvelgia į šias vaikiškas pasaulio pažinimo pramogas šiek tiek paranojiškai. Jos bijau, kad sušlapusios kelnės bus naujos ligos priežastis (nors tai būtų eilinis pavasarinis peršalimas), bijo, kad purvas pilnas tiek bakterijų, jog vaikas namo parsineš vien tik alergijas ir ligas. Visgi, to galima išvengti ir leidžiant mažiesiems mėgautis vaikyste.

Sprendimas – reguliarus būsto valymas

Pastebėta, kad jaunos mamos daugiau dėmesio skiria vaikų priežiūrai negu būsto valymui. Ir tai yra pagrindinė jų daroma klaida. Reguliarus būsto tvarkymas gali leisti išvengti ne tik nemalonių dulkių sluoksnio, bet dar ir purvo ant grindų, kurį parneša vaikai iš lauko. Be to, šį darbą atlikti gali ir plaunamas dulkių siurblys, kuris ne tik susiurbs dulkes, išplaus grindis ir tuo pačiu dezinfekuos aplinką nuo bakterijų, sumažindamas alergijų riziką.

Jei manote, kad vaikams labiau kenkia visas lauke esantis purvas, o sterilūs namai yra geriausia, ką galite dėl jų padaryti – klystate. Nes būtent įvairūs aplinkos veiksniai, kaip purve ir žemėse tūnančios bakterijos, mikrobai ir kiti Jus gąsdinantys dalykai stiprina mažųjų imuninę sistemą. Vaikai, niekada gyvenime pernelyg stipriai neturėję sąsajų su purvu ir žemiškais džiaugsmais, ateityje daugiau serga, jiems sunku paveikti nuo paprasčiausio peršalimo.

Tad jei norite, kad Jūsų vaikas augtų sveikas ir laimingas, dezinfekuokite namus ir nedrauskite mažiesiems dūkti lauke,smėlio dėžėse ir kitose, Jums nepagrįstą paniką keliančiose vietose. Tegul namus už jus valys plaunamas dulkių siurblys, o Jūsų vaikas džiaugsis pilnaverte vaikyste.