Namų renovacija ir esminės jaukių namų taisyklės

minkštų baldų komplektai

Namų renovacija daugeliui nori nenori, tačiau ima ir užtrunka. Ir kartais lieka nebaigta. Kartais tą nebaigtumą aiškiai atspindi nenudažytos sienos ir koridoriuje sustatyti dažų kibirėliai, vis laukiantys, kada vėl bus panaudoti kilniam tikslui. Kalbant apie namų renovaciją norisi vis priminti, kad ji neprivalo būti idealiai baigta. Kartais tie nebaigti elementai, kaip nepilnai nudažytos sienos ir šiek tiek dažais išterlioti minkštų baldų komplektai, tampa jaukiais ir išskirtiniais, savitumą išryškinančiais akcentais. Šįkart mes ne tiek apie renovaciją, kiek apie jaukius namus. Kokie jie, ko jiems reikia ir kaip juos tokius išlaikyti?

Renovuojam, kad būtų geriau

Beveik akimirksniu norisi pasitelkti labai paprastą pavyzdį – na dėl ko mes renovuojam, atnaujinam namus ir darom generalinį jų remontą? Tam, kad gyventi juose būtų maloniau, geriau ir jaukiau. Tas paprastas pavyzdys, apie kurį spėjom užsiimti, na, tai menininkai. Jiems gyventi netrukdo nei mediniai langai, nei tuščioje erdvėje gulintis čiužinys su senu stalu ir plytinėmis, niekaip neapdirbtomis sienomis. Jiems tai – menas. O štai kitą požiūrį turintis žmogus mėgsta kurti erdves savo pačių jaukumui ir maloniai atmosferai. Kartais atsibosta ne interjeras ar minkštų baldų komplektai, o atvirkščiai – atsibosta netvarkytos sienos ir pro langus į namus įeinantis šaltis. Todėl ir renovuojama – kad būtų geriau, šilčiau – dėl kokybiškesnio gyvenimo savo pačių namuose.

Ilgalaikis jaukumas – koreguojamas reikalas

Jeigu galvojate, kad susikūrus jaukius namus, jų daugiau koreguoti jau nebesinorės, tai labai klystate. Nes jaukumas yra laba greitai koreguojamas reikalas. Tai, kas kelia džiaugsmą žiemą, nebūtinai suteiks džiugias emocijas vasaros laikotarpiu. Ir šiaip, mados tendencijos keičiasi. Tuo pačiu kinta jaukumo pojūčiai, bendras suvokimas, leidžiantis susikurti malonią namų aplinką.

Štai rudenį su jaukumu asocijuojasi šiltais spalvotais užklotais padengti minkštų baldų komplektai, ant kurių gera įsitaisyti šiltai susisukus ir atsiversti knygą. Dar rudenį ir žiemą gera užsidegti kelias žvakes, stalą papuošti kankorėžiais ir skanaujant keptus šviežių obuolių pyragus džiaugtis artėjančiomis šventėmis.

Pavasarį namuose norisi gaivos, tad šiltus užklotus keičia ryškių spalvų pagalvėlės, o stalą svetainėje puošia nebe kankorėžiai su žvakės, o besiskleidžiančių lapų šakelės. Ir tokie pokyčiai namuose vyksta kasmet. Nes jaukumas nėra patys baldai. Jaukumas yra dekoracijos, o jas galima labai lengvai atnaujinti.

Jaukūs namai neturi griežtų taisyklių. Vieniems patiks ryškių spalvų paveikslai, kitiems norėsis naujo fotelio ar puokštės šviežių lauko gėlių. Treti jaukumą kurs kepdami pyragus ir žaisdami stalo žaidimus. Viskas priklauso nuo žmogaus norų. O renovacija kartais gali ir palaukti.