Namuose negera? Galvokit apie vėdinimą

rekuperacinė sistema, senas ventiliatorius, ventiliacinės grotelės

Gerą savijautą namuose lemia daugybė veiksnių. Tai ne tik mūsų tarpusavio santykiai. Ne mažiau svarbu pasirūpinti fiziniais dalykais, tokiais kaip grynas, šviežias oras. Kai kuriems gali atrodyti keista, tačiau rekuperacinė sistema gali būti stebuklas, paverčiantis namus komfortiškais, jaukiais ir maloniais. Be to, tai lemia ir gerą sveikatą.

 

Kas būna, jei namai nevėdinami?

 

Daugelis mūsų namus vienaip ar kitaip vėdiname. Atsidarome nakčiai balkoną, dieną – ir langus. Visgi tikrai ne visur įmanoma patalpas išvėdinti tinkamai – ypač, jei visi langai namuose yra į vieną pusę. Todėl vienintelis efektyvus sprendimas – mechaniniai pokyčiai.

 

Patalpose praleidžiame didžiąją dalį savo laiko. Jei jos nevėdinamos arba vėdinamos prastai, neigiamą poveikį jaučia tiek pačios patalpos, tiek ir žmonės. Pavyzdžiui, gerokai sumažėja žmonių darbingumas. Net ir pailsėti negalima – kamuoja nuovargis, galvos skausmas, bendras silpnumas. Jei reikia dirbti, čia neįmanoma susikaupti ir išlaikyti dėmesį.

 

Pačios patalpos dėl to irgi kenčia. Rekuperacinė sistema – efektyviausias sprendimas norintiems atsikratyti įsisenėjusio pelėsio, drėgmės kvapo. Ilgainiui nuo to nukenčia ne tik sienos, palangės, langai, bet ir patys baldai, o galų gale – ir žmonės.

 

Kuo ypatinga rekuperacija?

 

Tai – procesas, kurio metu senas patalpų oras yra ištraukiamas ir, paprastai kalbant, pakeičiamas šviežiu, gaunamu iš lauko. Tokią sistemą galima naudoti bet kuriuo metų laiku, nes į patalpas patenkantis oras yra apdorojamas iki reikiamos temperatūros. Pastarąją lengva reguliuoti patiems.

 

Ši sistema ilgainiui sumažina įvairias išlaidas – tiek skirtas šildymui, tiek vėdinimui. Taigi, taip ir gerokai sutaupoma, ir užtikrinamas namų komfortas. Žinoma, reikia investicijos, tačiau ji atsiperka gana greitai ir stipriai.

 

Kaip pasirinkti?

 

Geriausia kreiptis dėl to į specialistus. Jie apskaičiuos būsto ir patalpų plotą, nustatys, kiek ir kokių įrenginių reikės, kur juos įrengti. Tokiu atveju rekuperacinė sistema bus maksimaliai efektyvi, o investicijos atsipirks labiausiai.

 

Švarus oras atrodo primityvus poreikis, deja, ne visi juo tinkamai pasirūpiname. Laimei, sprendimas yra išties labai paprastas. Tereikia ryžtis jam, ir namai taps visapusiškai mielesni, patogesni ir savesni.