Nuotekų valymas: ką verta žinoti?

Nuotekų talpos, valymo įrenginiai, nuotekų valymas

Privataus namo priežiūra dažniausiai reikalauja nemažai dėmesio ir priežiūros. Vienas iš itin svarbių aspektų – tinkamas nuotekų valymas. Taigi, ką verta žinoti kiekvienam norinčiam tuo pasirūpinti tinkamai?

 

Centralizuoti kanalizacijos centrai prieinami ne visiems

 

Daugelyje miestų ir miestelių veikia centralizuoti kanalizacijų centrai, todėl papildomai rūpintis nuotekomis dažniausiai nereikia. Visgi, gyvenant kaime ar atokesnėje vietovėje to gali ir nebūti. Tokiais atvejais individualios nuotekų talpos ir valymo įrenginiai – labai aktualu. Vienos iš populiariausių šiuo metu yra biologinio valymo sistemos.

 

Įrenginėjant jas turi būti remiamasi Lietuvoje galiojančiomis aplinkosauginėmis taisyklėmis ir reglamentu, kuriame pateikiami projektavimo ir eksploatacijos aprašymai. Individualiais atvejais parenkamas atitinkamas valymo įrenginys. Atsižvelgiama į sklypo dydį, grunto geologines ir hidrogeologines savybes, aplinkosaugos reikalavimus, nuotekų išleidimo galimybes ir t. t. Jei svarstote galimybę tai įgyvendinti ir savo namuose, geriausia susisiekti su šios srities profesionalais. Jie gali pakonsultuoti ir padėti išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį variantą.

 

Valymo įrenginiai

 

Nuotekų valymo įrenginiai gali būti ne tik biologiniai, bet ir paprasti. Pastarieji dažniausiai naudojami vasarnamiuose, sodo nameliuose ir pan., t. y. vietose, kur gyvenama ne nuolatos. Atitinkamai parenkamos ir mažesnio tūrio nuotekų talpos. T. y. įvertinamas žmonių skaičius ir sunaudojamo vandens kiekis. Verta paminėti ir tai, kad paprasto tipo įrenginiams nuotekų tekėjimo sumažėjimas ar visiškas nutraukimas didelės įtakos neturi.

 

Biologinio tipo sistemos yra sudėtingesnės ir dažniausiai skirtos buitinių nuotekų valymui. T. y. patenkančioms iš virtuvės, vonios ir tualeto. Svarbu atkreipti dėmesį, kad į juos negalima pilti jokių naftos produktų, riebalų ar cheminių medžiagų. Taip pat neturėtų patekti ir paviršinės nuotekos: nuo stogų, kiemų, drenažo ar baseinų vanduo. Priešingais atvejais gali būti sutrikdoma mikroorganizmų veikla. Tokius įrenginius svarbu prižiūrėti periodiškai.

 

Jei svarstote galimybę įsirengti valymo įrenginius ir savo namuose, ši informacija gali jums praversti. Norite, kad nuotekų talpos tūris atitiktų jūsų individualius poreikius? Kreipkitės į šios srities specialistus, kurie gali padėti įvertinti individualią situaciją ir parinkti geriausiai tinkantį variantą.