Pjuvenų briketai ir jų pelenai – nauda namie

Valymo priemonės

Jei norite gyventi ekologiškai, didelė tikimybė, kad jūsų kuro krosnyje jau pleška pjuvenų briketai. Jie palieka itin mažą kiekį pelenų, kurį taip pat galite panaudoti gana ekologiškai. Pelenai jau nuo seno buvo naudojami įvairiuose gaminiuose ir ceremonijose. Turbūt dažniausiai žinomas panaudojimas yra sugerti įvairius kvapus, tačiau yra ir kitų būdų, kuriuos verta aprašyti.

Muilas

Pelenai muilui jau buvo naudojami nuo senovės Babilono laikų. Šis būdas siūlomas tik tiems asmenims, kurie norėtų visiškai minimizuoti pagaminamų šiukšlių kiekį. Jums reikėtų išvirti susidariusius pelenus ir sumaišyti su gyvūninės kilmės riebalais ar augalinės kilmės aliejumi – taip gaminamas minkštas muilas. Jei norite jį sukietinti, įberkite šiek tiek druskos. Žinoma, toks muilas bus bekvapis ir beskonis, todėl patartina įlašinti bent truputį kvepiančios esencijos arba pridėti kokių gėlių, žolelių.

Ištirpinkite sniegą, ledą

Jei gyvenate nuosavame name, kurio kieto kuro katile dega pjuvenų briketai, tuomet didelė tikimybė, kad žiemos metu turite nukasti sniegą ir pašalinti ledą. Norite tai padaryti greitai? Tiesiog iš kieto kuro katilo peleninės surinkite susikaupusius pelenus ir užberkite ant probleminių tako vietų. Beriama druska ne tik kenkia batams, bet ir didina taršą, todėl geriau su ledu kovoti natūraliais būdais. Pelenuose esanti druska yra daug ekologiškesnė, ji taip pat nekenks ir lauke vaikščiojantiems augintiniams.

Nušveiskite sidabrą

Norite, kad sidabriniai indai ir įrankiai spindėtų tarsi ką tik nupirkti? Juos reikia kartais nušveisti. Deja, tai yra dažnai nemėgstamas darbas, nes norint panaikinti visas juodas žymes, turite labai stipriai šveisti. Šį darbą taip pat gali palengvinti pelenai. Sumaišykite puodelį pelenų su trupučiu vandens, kol išeis vientisa pasta. Užtepkite ant norimo nuvalyti sidabro, palikite kelias minutes ir nuvalykite švaria šluoste. Panašiai galite daryti ir su alyvos dėmėmis garaže.

Taigi galite matyti, kad pjuvenų briketai yra naudingi ne vien tik dėl šilumos. Panaudoję briketus, juos sudeginę, galėsite paimti jų pelenus. Tai yra tik kelios aprašytos pelenų panaudojimo galimybės, norėdami tikrai galite surasti daugiau.