Rąstiniai namai – kokie jų privalumai?

rastinio namo vidus

Rąstiniai namai buvo statomi jau gilioje senovėje. Šiandien, tai kas buvo aktualu seniau, grįžta ir yra atrandama iš naujo. Tokia situacija susiklostė ir su rąstiniais namais. Žmonės atrado rąsto gerąsias savybes iš naujo ir noriai renčia medinius namus. Nenuostabu, nes tokių namų privalumų ne vienas ir ne du.

• Ilgaamžiškumas

Nors medis yra natūrali medžiaga, kuri, žinoma, yra linkusi į irimą bei reagavimą į aplinkos veiksnius, tačiau gerai suręstas rąstinis namas išlaiko gerą būklę nuo pusšimčio iki dviejų šimtų metų. Gerai apdirbta medžiaga yra atspari, todėl namo atnaujinimas, padengiant išorinius rąstus nauju dažų sluoksniu, yra numatomas po 2 – 3 metų. Tuo tarpu vidinę apdailą ar rąstų atnaujinimą galite nukelti geram dešimtmečiui, nes medis, skirtingai nei dažytos ar tapetuotos sienos, su laiku tik atrodo gražiau.

• Natūralus vėdinimas

Rąstiniai namai pasižymi itin geromis savybėmis, pavyzdžiui, name nereikalinga atskira ventiliavimo sistema. Gerai apdirbtas rąstas sugeba pats palaikyti viduje reikiamą drėgmės lygį, todėl oras nebus nei per sausas, nei per drėgnas. Skirtingai, nei mūriniuose namuose (tai ypač jaučiama šildymo sezonu), kuriuose reikalingi specialūs oro drėgmės palaikytojai ir stabilizatoriai.

• Šilumos palaikymo savybės

Lietuviai bene labiausiai bijo šaltojo metų laiko ir suka galvas, kaip kuo mažiau išleisti ant šildymo. Dėl šios priežasties ieškoma ekonomiškai aktyvių namų. Iš rąstų pastatyti namai yra geras variantas, nes medis itin lengvai sulaiko šilumą ir labai pamažu ją išleidžia. Todėl vieną kartą pašildžius namus galėsite jaukumu mėgautis kone visą dieną. Be to, statant rąstinius namus, nereikia daug investuoti į pastato apšildymą, nes tai galima padaryti panaudojant paprastas medžiagas, pavyzdžiui, medines lenteles.

• Kaina

Nors gali atrodyti, kad rąstiniai namai kainuoja nepalyginamai daugiau nei paprastas plytinio namo projektas, vis dėlto, tai nėra tiesa. Tiek gerai, ekonomiškai ir kokybiškai įrengtas rąstinis namas, tiek ir tokius pat kriterijus atitinkantis mūrinis – kainuoja tiek pat. Todėl kurį jų pasirinksite, tikrai nėra nulemiama kainos skirtumo.

• Poveikis sveikatai

Vis dažniau susirūpinama ir svarstoma, kokią įtaką namo apdirbimo ir kitokios medžiagos daro žmogaus sveikatai. Šiuo atveju rąstinis namas iš tiesų pirmauja, nes natūralios pušies ar eglės rąsto spalvinės ir kitos savybės nuteikia raminamai, leidžia greičiau atsipalaiduoti ir jaustis komfortabiliai. Todėl rąstiniame name tikrai jaučiamasi lyg ramybės oazėje.

Rąstiniai namai tikrai turi daug privalumų, kurie yra itin aktualūs šiandieninėje perspektyvoje. Atraskite juos ir pradėkite mėgautis kasdienybe iš naujo!