Roletai: ką turėtumėte žinoti apie šią langų uždangą?

Roletai, langų uždangos

Kuriant namų interjerą, atsižvelgti tenka į daugelį skirtingų aspektų: baldų proporcijas, spalvų pasirinkimą, aksesuarus, komfortą ir taip toliau. Apie langų uždangas pagalvojama dažniausiai tik jau turint bemaž viską, ko reikia. Vis tik jų reikšmės interjero dekorui ir patogumui nuvertinti tikrai nereikėtų: tinkamai parinktos uždangos ne tik padės apsaugoti namus nuo nepageidaujamų saulės spindulių, bet ir taps puikiu, originaliu akcentu, kuris namams suteiks jaukumo. Roletai – vienas populiariausių pasirinkimų šiandien ir ši tendencija neturėtų keistis greitu metu.

 

Uždanga vertinantiems praktiškumą

 

Ko, gero, vienas pagrindinių kriterijų, kodėl ši langų uždanga lengvai randa vietą namuose, yra jos praktiškumas. Pripažinkime – langų uždangos nėra ta priemonė, kurios priežiūrai norėtume skirti daug dėmesio. Tiems, kurie nori, kad langų uždangos išlaikytų estetiškumą, tačiau nereikalautų nuolatinės ar sudėtingos priežiūros, roletų privalumai tampa neginčijami. Jų nereikia skalbti ar nešti valyti – daugumą jų pakanka tiesiog retkarčiais nusiurbti arba nuvalyti šluoste. Be to, roletus yra sunkiau ištepti, jei nesiliečia prie įvairių paviršių, jų nereikia reguliuoti rankomis.

 

Itin patogu valdyti

 

Šiandien roletai gali būti valdomi keliais skirtingais būdais, kurie gali užtikrinti išskirtinį komfortą. Įprastai ši langų uždanga reguliuojama naudojant grandinėlę arba virvelę, tačiau galima rinktis ir roletus, valdomus elektrine pavara. Tai suteikia galimybę juos patogiai valdyti fiksuotoje pozicijoje, pavyzdžiui, mygtuku sienoje, arba nuotolinio valdymo pulteliu. Naujausia sensacija – langų uždangų valdymas balsu, tad turint namuose išmaniuosius pagalbininkus, įmanoma juos programuoti taip, kad jie valdytų ir roletus, reaguodami į komandas balsu.

 

Gausus audinių ir spalvų pasirinkimas

 

Naujausių gamybos technologijų dėka įmanoma išgauti ne tik puikią roletų audinių kokybę, tačiau ir estetiką. Skirtingi audiniai gali būti tinkami tiek dieninėms, tiek naktinėms užuolaidoms atstoti. Pavyzdžiui, užtamsinančio audinio roletai į patalpą visiškai nepraleidžia šviesos, todėl ypač tinka miegamojo kambaryje. Svetainei ir valgomajam galima rinktis spalvingesnius, raštais dekoruotus roletus. Jei norite kažko išties originalaus, yra galimybė užsisakyti foto roletus, ant kurių puikuotųsi Jūsų norimi raštai, nuotraukos ir panašiai.

Jeigu ieškote stilingos, efektyvios ir praktiškos langų uždangos, roletai turėtų tapti Jūsų pasirinkimu. Juos lengva pritaikyti interjere, prižiūrėti, o pasirinkimą palengvins ir audinių įvairovė.