Roletai namuose

roletai daugiabuciu languose

Roletai – skirti namų stiliaus formavimui bei jo užbaigimui. Tik kokius sprendimus reikėtų taikyti, kalbant apie langų uždangas? Ar tikrai roletai daugeliu atvejų yra geresni nei užuolaidos ar žaliuzės? Didelė dalis žmonių skundžiasi, jog užuolaidos renka dulkes, greitai nublunka, jų audinių raštai tampa nebemadingi. Tiesa ir žaliuzės turi nemažai minusų: traukomos jos kelia triukšmą (nebent tai yra medinės žaliuzės – tada garsas mažesnis, bet jis vis tiek išlieka), apdulka, jas nesunku sugadinti vos stipriau timptelėjus. O lemiamą įtaką roletų pasirinkimui gali padaryti faktas, kad nei užuolaidos nei žaliuzės negali 100 procentų sulaikyti saulės spindulių. Jei pro šias langų uždangas šviesos ypač saulėtą dieną vis tiek patenka, tai prie lango primontavus roletus apie tai galima pamiršti. Jie bene efektyviausiai sulaiko šviesos perteklių nuo patekimo į kambario vidų ir apsaugo nuo smalsuolių žvilgsnių.

Pastaruoju metu roletai turi daugybę įvairių modelių, todėl juos išsirinkti lengva tiek paprastumo, tiek ir prabangos ieškantiems asmenims. Ne vienas gamintojas dabar siūlo roletų audinius, kuriuose vyrauja pastelinės spalvos, švelnūs raštai, arba, priešingai, ypač kontrastingos spalvos, ryškūs ir dinamiški (kartais net ekstrevagantiški) piešiniai. Nors kai kam gali atrodyti, kad daugelis roletų, esančių langų uždangų salonuose Kaune, pavyzdžiui, Domus Lumina, ar kitur yra nepopuliarūs, visgi, skirtingais atvejais net ir pačius neįprasčiausius roletus galima pritaikyti idealiai.

Kalbant apie roletų priežiūrą, verta paminėti tik tiek, kad ji yra pati elementariausia ir nereikalauja didelių žmogaus investicijų nei laiko, nei pinigų prasme. Roletų audinys yra atsparus drėgmei, todėl juos galima kabinti ir tokiose patalpose, kaip virtuvė ar vonia, kur dažnai būna daug garų. Ant medžiagos nesikaupia dulkės, o netyčia ištepus roletą jį galima lengvai pavalyti šlapia šluoste ar nusiurbti specialiu antgaliu. Be to, laikui bėgant roletai nenublunka, vadinasi jei gali tarnauti ne vienus metus.

Kaip valdyti roletus, dabar irgi yra pirkėjo reikalas. Jeigu norima tradicinio, pigesnio varianto, išeitis yra virvele (mechaniniu būdu) valdomi roletai. Jeigu atsibodo lig šiol buvę sprendimai ir norite šiuolaikiškesnio roletų valdymo, rekomenduojamas automatinis langų uždangos reguliavimas.
Roletai namuose yra labai naudingi, nes apsaugo nuo intensyvių saulės spindulių, galima netrukdomai žiūrėti televizorių, tokiu būdu apsaugomi minkštų baldų gobelenai nuo nublukino, nesikeičia spintų, komodų, kilimų, sienų spalva, nes suvaldyta šviesa apsaugo interjero spalvas ilgam laikui.