Širmos interjere – egzotiška darna

sirmos rastai

Ne vienas išgirdęs žodį „širmos“ galvoja apie rytuose naudotas ir Europoje pritaikytas persirengimui skirtas uždangas. Tokia širmų paskirtis – pridengti – palaipsniui buvo transformuota į modernias langų uždangas skirtas itin aukštiems ir platiems langams. Tai dar gana naujas dalykas, todėl verta aptarti jų valdymo, stilistinio išpildymo bei kitas subtilybes.

Langų uždangos ar erdvių pertvara?

Širmų panaudojimo galimybės neapsiriboja tik minėtu langų uždengimu. Tai gali tapti ir itin modernia erdvių pertvara, atskirianti ir padalijanti kambarį į dvi dalis. Maža to, tai gali atlikti improvizuotų durų paskirtį. Tai ypač patogu jei norite, kad nesimatytų tam tikrų namų apyvokos daiktų, pavyzdžiui, siurblio ar skalbinių džiovyklės. Dažnai širmos pritaikomos ir kaip sandėliuko durys.

Tuo tarpu, jei širmas nusprendėte naudoti ant langų, reikia žinoti pagrindines jų ypatybes:

• teisingai sumontavus langų uždangas patalpa yra visiškai izoliuojama nuo šviesos patekimo;
• montavimo mechanizme naudojami magnetai, kurie net ir širmų nenustūmus iki galo, jas padeda sutraukti, todėl natūrali šviesa nepatenka;
• širmų judėjimą užtikrina bėgeliai (maksimalus jų skaičius – penki);
• valdymas pasirinktinis: elektroninis arba rankinis;
• širmų atitraukimas leidžia jas valdyti įvairiai: į abi lango puses, tik į kairę arba tik į dešinę;
• audinių juostos dedamos ne sujungtos viena su kita, todėl jas galite stumdyti kaip norite.

Kaip išsirinkti ir derinti audinius?

Širmos yra ne tik elegantiškos interjero detalės, bet ir labai kambario charakterį pabrėžiantys interjero elementai, todėl prieš renkantis audinį apgalvokite kokią nuotaiką norite perteikti erdvėje. Renkantis juostas, kurios gali siekti nuo 40 iki 100 centimetrų, nuspręskite ar jos bus skirtingų spalvų, ar to pačio atspalvio, o, galbūt, jos bus kontrastingos ir dekoruotos raštais. Širmų audinių asortimentas leidžia rinktis iš kiek daugiau nei 400 skirtingų medžiagų, todėl net ir išrankiausi ar kažko itin unikalaus ieškantys ras sau tinkantį audinį. Be to, širmomis prekiaujančios įmonės taip pat gali padėti išsirinkti širmą. Viena tokių, Lietuvoje gerai žinoma įmonė ,,Domus Lumina“ (jų širmų asortimentą rasite čia).

Atskleiskite kambario stilių pasinaudodami širmomis bei sukurkite šiek tiek paslaptingą, tačiau kartu elegantišką ir labai madingą interjerą. Tegul dideli langai būna apsaugoti nuo nepageidaujamos intensyvios šviesos ir smalsių žvilgsnių!