Stiklinė terasa – užuolaidos ar medinės žaliuzės?

Domus Lumina

Vis daugiau žmonių bėga iš miestų į užmiesčio ramybę ir užuovėją. Ten, kur ryte nubudus šypsotis verčia čiulbantys paukščiai, o kavą galima gerti tiesiog terasoje. Būtent joje daugelis pradeda ir užbaigia dieną. Tačiau jei langai yra į tą pusę, iš kurios nuolat kaitina saulė, tikėtina, kad stiklinė terasa ilgainiui tampa tikrų tikriausia pirtimi, kurioje sunku išbūti ilgiau nei 5 minutes. Ką daryti ir kuo dengti stiklus šįkart klausėme „Domus Lumina“ langų uždangų ekspertų.

Klausimas – kuriuo dienos metu saulė kaitina intensyviausiai?

Terasa namuose – vienas didžiausių malonumų, kuriais džiaugtis gali nuosavų namų ar kotedžų šeimininkai. Galimybė pasitikti rytą tekant saulei ar palydėti praėjusią dieną dangui nusidažant tausva spalvų palete daugeliui – neįkainojama. Tačiau vienu ar kitu atveju bent dalį stiklo vis tiek norisi kažkaip pridengti. Tačiau pirmiausia labai svarbu atkreipti dėmesį kokią saulė kaitina langą? Ar tai rytinė, pietinė ar vakarinė saulė? O galbūt terasa lepinama saulės spinduliai ištisą popietę?

Rytiniai saulės spinduliai gaivūs ir dažnai neįkaitina terasos labai stipriai, tačiau kai saulės atsisuka į šią mažą įstiklintą patalpą popiečio metu, vėliau net atidaryti langai nebegelbės. Tad pirmiausia, „Domus Lumina“ langų uždangų specialistai siūlo atkreipti dėmesį į saulės spindulių intensyvumą, o tik tuomet rinktis pačias uždangas.

Uždangų pasirinkimas

Dažniausias siūlomas variantas terasai – medinės žaliuzės arba plono audinio užuolaidos. Kodėl? Na, užuolaidas dažniausiai renkasi mėgstantys eleganciją. Šios išsiskiria ypač plačiu asortimentu, spalvų gama, raštų įvairove, todėl jas nesudėtinga priderinti prie bet kokio stiliaus terasos dizaino. Tačiau terasos stiklą dengti audiniu rekomenduojama tik tuomet, kai langai yra į Rytų arba vakarų pusę. Popiečio saulės audinys gali nesulaikyti, o patalpoje vis tiek bus karšta.

Tuo atveju, jei Jūsų terasos langai atsisuka į Pietus ir saulės spinduliai nepalieka patalpos iki pat vakaro, geriau jau rinktis medines žaliuzes. Jos praktiškos, paprastai valdomos, o geriausia tai, kad jos neleidžia įkaisti patalpai ir padeda palaikyti patalpos tempertūros stabilumą. Tad tiek ryte, tiek grįžus po drabų vakarais čia bus gera prisėsti su puodeliu kavos ir nesijausti kaip netyčia patekus į pragariškai karštą pirtį.

Jeigu Jus domina langų uždangų pasirinkimas, tiesiog užsukite į „Domus Lumina“ salonus ir išsirinkite Jums tinkamiausią žaliuzių atspalvį ar užuolaidų audinį ir raštą.