Sunkumai mokantis kalbų – kaip palengvinti situaciją?

kaip išmokti anglų kalbą

Žmonės laisvalaikį šiandien leidžia labai įvairiai. Vieni skaito knygas, kiti sportuoja, treti bando išmokti tai, ko dar neišmoko. Taip sakant, dažnai bando pasivyti ir įveikti kažkur praeityje užsilikusias spragas. Ir, visgi, mokantis kalbų, tokie dalykai nėra labai lengvi. O klausimas „kaip išmokti anglų kalbą?“ kyla ne tik ką tik pradėjusiems jos mokytis, bet ir vis dar besistengiantiems įveikti ir suprasti tai, ko neišmoko praeityje. Pateikiame kelis būdus, kurie leistų šiek tiek palengvinti situaciją.

Praktiški ir linksmi būdai mokytis kalbų

Daugelis vyresniosios kartos žmonių vis dar mano, kad žiūrėti filmus originalo kalbos norint išmokti tos kalbos yra visiška nesąmonė. Tačiau faktas yra tas, kad didžioji dalis jaunų žmonių šiandien būtent taip ir mokosi. Nereikia bijoti taikyti nestandartinių mokymosi metodų, nes mūsų smegenys juos kaip tik priima daug lengviau negu tą sudėtingą standartizuotą ir mokymųsi atmintinai pagrįstą švietimo sistemą. Netradicinio mokymosi metodus taiko ir „SIH“ kalbų mokykla, tad jei nenorite mokytis savarankiškai, siūlome kreiptis į šios srities ekspertus. Taip pat pateikiame Jums kelis linksmus būdus mokymuisi namuose, kurie leis pamiršti klausimą „kaip išmokti anglų kalbą?“, nes Jūs ją jau mokėsite!

• Žaiskite žaidimus

Tai gali būti tiek kompiuteriniai komandiniai žaidimai, tiek stalo žaidimai. Daugelis jaunų žmonių kompiuterinių žaidimų pagalba šiandien laisvai kalba anglų kalba ir nemato jokių problemų, nes jiems tai jau tiesiog tapo įprasta bendravimo kalba. Tad jei bijote leisti vaikams žaisti kompiuterinius žaidimus ir vasarą planuojate juos leisti į anglų kalbos stovyklą, pirmiausia gerai pagalvokite. Gal, visgi, neverta leisti pinigų stovyklos bilietams?

Kalbant apie stalo žaidimus, vienas iš efektyviausių – „Scrabble“ arba kitas jo analogas „Kris Kros“. Tai žodžių dėliojimo ir kryžiažodžių galvojimo žaidimai, leidžiantys praplėsti ne tik savo žodyną, bet taip pat ir loginį mąstymą, o konkurencijos skatinimas taip pat leidžia labiau įsitraukti. Konkuruojant žaisti yra smagiau, be to, tokie žaidimai įtraukia ir leidžia žaisti įvairaus amžiaus žaidėjams.

• Skaitykite knygas ir žiūrėkite filmus su subtitrais

Taip, daugelis siūlys žiūrėti filmus be jokių subtitrų, tačiau pradžiai užteks ir šio varianto. Kyla klausimas kaip išmokti anglų kalbą skaitant knygas? Skaitykite tuos kūrinius, kuriuos jau mokate beveik mintinai. Tai gali būti tiesiog vaikystės knyga, su pačia paprasčiausia siužeto linija. Taip pirmiausia išmoksite gramatikos pagrindus, sakinių dėliojimo subtilybes. Filmai gelbės mokantis žodžių tarimo. Visgi, mokantis kalbų savarankiškai, dažnai kyla sunkumų, nes neturime žmogaus, kuris padėtų įvertinti savo žinias. Taigi, knygos – gramatikai, o filmai – tarimui.

Palengvinkite situaciją sau ir vaikams. Kalbų mokymasis gali būti smagus, įdomus ir žaismingas, įtraukiantis. Įvairias gramatikos spragas bei tarimo ir kalbėjimo baimes alima įveikti į komandą pasiėmus draugą, mokytis drauge su kitu žmogumi dažnai yra daug linksmiau, produktyviau ir efektyviau. Nebijokite išbandyti skirtingų metodų ir mokykitės taip, kaip Jums išeina geriausiai.