Trumpas pasiruošimo kelionei gidas

autodalys, automobilio modelis, automobilis ant žemėlapio

Kelionės – baisiai smagus dalykas, nors pasiruošimas patinka toli gražu ne visiems. Visgi viskas priklauso nuo to, kur ketinate keliauti ir kaip į tą kelionę žiūrite. Juk laisvalaikį leisti galima pačiais įvairiausiais būdais. Vis dėlto, jei kažkur keliausite, derėtų laikytis šiokio tokio pasiruošimo plano. Svarbu ir patikimos, laiku pakeistos naujomis autodalys, ir geras lagamino turinys.

 

Ką pasiimti su savimi?

 

Daiktai, kuriuos reikėtų turėti su savimi išvykoje, labai priklauso tiek nuo krypties, tiek nuo tokių dalykų, kaip ką veiksite ir kokie orai tomis dienomis numatomi. Pavyzdžiui, jei keliausite prie jūros, prireiks maudymosi reikmenų, rankšluosčio, drabužių, pritaikytų tiek vėjuotam, tiek drėgnam, tiek kaitriam orui.

 

Jei keliausite į kalnus, visai kitas reikalas. Čia reikės ir visokių neperpučiamų drabužių, ir specialių batų. Be to, reikės telefono, kuris nepriekaištingai veiktų bet kokiomis sąlygomis. Panašiai bus keliaujant pažintiniam turui – reikės itin patogių, judesių nevaržančių drabužių, komfortiškos avalynės. Bet kuriuo atveju reikėtų nepamiršti ir kuprinės, medicinos reikmenų.

 

Ką patikrinti prieš kelionę?

 

Prieš kelionę tiesiog privaloma patikrinti, kokios būklės yra transporto priemonė. Jei keliausite automobiliu, įsitikinkite, kad naudojamos patikimos autodalys. Ypatingo dėmesio reikia skirti tokiems dalykams kaip padangos, tepalai, kuro likutis, langų plovimo, aušinimo skysčio kiekis, variklio ir akumuliatoriaus būklė. Jei norite keliauti ir saugiai, ir patogiai, galite tiesiog nuvykti į autoservisą techninei patikrai.

 

Prieš kelionę taip pat reikėtų pasirūpinti visais reikiamais dokumentais. Pavyzdžiui, įsitikinkite, kad turite galiojantį pasą ir asmens tapatybės kortelę. Taip pat pasidomėkite, ar nakvynės vieta tikrai rezervuota, ar atsispausdinote skrydžio ar ekskursijų, autobusų bilietus. Tokie dalykai pamirštami kone dažniausiai, ir pasekmės būna itin nemalonios – tenka grįžti namo.

 

Dar keli universalūs patarimai

 

Besiruošiant į kelionę reikėtų rūpintis ir tuo, ką veiksite pačios kelionės metu. Jei visos autodalys supirktos ir sumontuotos, kelionėje dėl nieko nesuksite galvos ir galėsite mėgautis pramogomis. Tam tinka ir kortos, ir įvairūs kitokie žaidimai, muzikos įrašai, filmai ir taip toliau.

 

Nepamirškite pasirūpinti gera bendrakeleivių nuotaika. Tereikia trupučio pastangų, ir ji ima plisti savaime, padėdama įveikti net didesnius kelionės nesklandumus. Tad geras, visapusis pasiruošimas – tai, kad leis mėgautis geriausiais išvykos įspūdžiais.