Užuolaidas siuvuosi pati – ko prireiks?

siuvamos užuolaidos

Užuolaidos namuose reikalingos ne tik todėl, kad namai atrodytų elegantiškiau (taip sako didžioji dalis interjero dizainerių), bet dar ir todėl, kad jos sukuria saugumo jausmą. Įsivaizduokite, gyvenate nuosavame name, kurio (pavyzdžiui) svetainės langai yra panoraminiai ir visas vaizdas atsiveria ne į vidinį kiemą, o išorinę kiemo dalį. Tai reiškia, kad bet kuris praeivis gali stebėti Jūsų gyvenimą, jausitės pažeidžiami ir stebimi. O tai tikrai neleis atsipalaiduoti. Ką daryti, kai nerandate tobulo užuolaidų modelio namams, tačiau kitos langų uždangos visiškai nedomina? Siūkitės pačios. Kaip? Skaitykite čia.

Svajonių užuolaidos savo rankomis

Tam, kad užuolaidų siuvimas nebūtų kančia ir siaubingai sudėtinga užduotis, viską daryti siūlome palaipsniui. Pateikiame pagrindinius žingsnius – jais vadovaujantis viskas vyks daug paprasčiau.

Ko prireiks:

• Matavimo metro ir ruletės;
• Žirklių;
• Karnizo;
• Sąvaržėlių;
• Užuolaidų audinio;
• Siūlų ir adatos, jei įmanoma, ir siuvimo mašinos.

Kaip viskas vyksta?

Toliau pasakojame, kaip viską reikės daryti ir nuo ko pradėti, kad galutinis rezultatas džiugintų ne tik akis, bet ir širdį. Visgi, atrasti tobulą užuolaidų modelį tikrai nelengva. Tad pradėkime kūrybinį procesą.

1. Pirmasis klausimas – ar tikrai pasirinkote Jums gražiausią audinį? Juk tik tas audinys, kuris tikrai Jums patinka, džiugins ir puoš namus.

2. Išmatuokite langą – panoraminiams langams užuolaidos audinio gali prireikti tikrai nemažai. Jo turėtų būti beveik dvigubai daugiau nei lango ilgis, jei norite, kad audinys ne tik gražiai kristų, bet ir būtų galima jį šiek tiek drapiruoti.

3. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad užuolaidų audinys turėtų būti ir kuo platesnis. Bent jau dvigubai didesnio pločio nei langas.

4. Užlenkite viršutinį kraštą į vidinę blogąją audinio pusę ir prisiūkite jį. Tada sukarpykite dalį audinio siauromis juostelėmis ir prisiūkite juos vertikaliai prie tos užlenktos linijos, taip Jūsų užuolaidos turės kilpeles, per kurias bus veriamas karnizas.

5. Apsiūkite audinio kraštelius – tai padidins užuolaidų estetinį vaizdą.
6. Galų gale, primontuokite karnizą ir perverkite strypą per užuolaidų kilpeles. Viskas, ko Jums dabar reikės – padėti į vietą. Ir gražiai paskirstyti audinį. Jūsų svajonių langų uždangos baigtos.

Nereikia bijoti kažko pasidaryti pačiam. Taip išmokstame naujų dalykų ir patys susikuriame kažką sau. originalaus, savito, o svarbiausia – unikalaus.