Užuolaidų sluoksniavimas: kas, kaip ir kada?

užuolaidos gali būti sluoksniuojamos ir tai atrodys stilingai

Stilingi, jaukūs ir praktiškai įrengti namai – ne pats lengviausias uždavinys. Dažnai jį norisi tiesiog patikėti interjero dizaineriams ir pamiršti. Tačiau yra vienas labai paprastas dalykas, kuris leidžia patiems pagyvinti interjerą, atrasti savo skonį, suteikti namams savitumo ir galiausiai – sukurti unikaliai atrodančius namus. Tai užuolaidos. Ir šįkart mes nusprendėme jas sluoksniuoti. Kaip? Tuoj papasakosime.

Šiek tiek elegancijos ir originalumo

Daugelis kalba apie užuolaidų ir žaliuzių ar roletų derinimą, tačiau bandyti dėti sluoksniais dienines užuolaidas, mažai kam šauna į galvą. O štai mes nusprendėme pabandyti. Pirmiausia užsukome į „Domus Lumina“ saloną, čia dirbantys specialistai parodė mums turimus audinius, o mes tuo tarpu įjungėme savo vaizduotės mygtuką. Kokie rezultatai? Fan-tas-tiš-ki.

Pirma išmokta pamoka:

nebūtina derinti spalvų. Vienas sluoksnis baltas, kitas gal būti ir raudonas. Ryškiai raudonos dieninės užuolaidos iš pradžių tikrai skamba nekaip. Tačiau jeigu raudonas audinys po baltu – jis suteiks šiokį tokį atspalvį, tačiau nedirgins akių, o patalpa atrodys jaukiai. Aišku, galima rinktis ir ne tik raudoną. Geltona, žalia, net mėlyna atrodys gražiai. Tiesiog pabandykite šiek tiek atsižvelgti į tai, kokių spalvų patalpoje daugiausiai. Ir dar – nemaišykite šaltų ir šiltų atspalvių.

Antroji išmokta pamoka:

Norite elegancijos? Plonas šilkines užuolaidas kabinkit ant tarpinių užuolaidų vienspalvio audinio. Suriškite jas šone taip, kad jos kabėtų šonuose virš tarpinio ir audinio. Toks nestandartinis langų uždangų kabinimo būdas pagyvins net pilkiausią interjerą. O tai juk visiškai lengva.

Trečioji pamoka:

Sluoksniavimas tinkamas visoms patalpoms. Iš pradžių galvojome, kad taip susluoksniuotos užuolaidos tiks tik svetainėje. Juk miegamajame daugiau reikėtų ramybės. Tačiau elegancija ir netradiciniai sprendimai nekenkia ir kitose erdvėse. Aišku, ryškių spalvų rinktis čia neverta, tačiau jei derinsite su neutraliais atspalviai, miegamasis taps tik jaukesnis ir malonesnis.

Pasirodo, kad kartais reikia imti ir bandyti. Nestandartinės idėjos atveria nežinomus kelius, kuriuos praminti daugeliui yra labai baisu. Juk pirmas žingsnis – pats baisiausias. Tačiau drąsiausi šiandien yra laimėtojai. Kilo idėja? Imkite ir darykite. Nes tai beveik visada atneša rezultatus, kuriais norisi didžiuotis.