Vestuviniai žiedai spindės ilgiau, jei juos tinkamai prižiūrėsite

vestuviniai žiedai ant stalo

Perkant vestuvinius žiedus, ne vienas tikisi, kad jie bus tokie patys iki auksinių vestuvių jubiliejaus. Tačiau deja, dėl oro, vandens, vykstančių cheminių reakcijų, vestuviniai žiedai dažnai nustoja blizgėti vos po metų. Jei norite, kad jie taip pat atrodytų kaip ir vestuvių dieną, turite juos tinkamai prižiūrėti.

Valymas

Kaip ir rankos per visą dieną spėja išsipurvinti, tas pats yra su žiedais. Tačiau mūvėdami žiedus mažai apie tai galvojame: dažniausiai atrodo, kad plaunant rankas ir žiedas tuo pat metu nusivalo. Norint išsaugoti žiedo spindesį, reikia truputį daugiau priežiūros. Jei matote, kad jūsų žiedas jau kiek apsiblausęs, galite sekti šiais patarimais:

  • Vakarais galite žiedą pamerkti šiltame vandenyje, kuriame įlašinti keli lašeliai indų plovimo priemonės.
  • Pašveiskite žiedą nenaudojamu dantų šepetuku, kad dingtų visi nešvarumai.
  • Taip pat galite pamerkti šaltame vandenyje, sumaišytame su amoniaku. Tačiau tai galima daryti tik žiedams su deimantais.

Nuolatinis valymas užtikrina, kad nuo žiedo bus pašalintas ne tik purvas, bet ir nuo rankų esantis aliejus, kuris gali pakenkti metalui. Valymo procedūras patartina atlikti kartą per kelias savaites mažiausiai.

Priežiūra

Jei norite, kad vestuviniai žiedai ilgai išliktų tos pačios kokybės, svarbu ne tik juos nuolat valyti, bet ir užtikrinti, kad kuo mažiau purvo pateks ant jų. Todėl turėdami vestuvinį žiedą ant piršto pasistenkite:

  • Atlikti namų ruošos darbus su pirštinėmis. Karštas vanduo, naudojami chemikalai, purvas darže gali greičiau paveikti žiedus nei įsivaizduojate.
  • Jei žiedas itin brangus, galite jį apdrausti. Tai padės užtikrinti, kad atsitikus nelaimei ir žiedui dingus, galėsite gauti kitą.
  • Kas kelis metus nueikite pas juvelyrą, kad jis galėtų patikrinti, ar žiedui nereikia taisymo.
  • Tikrinkite, ar žiedas tvirtai laikosi, nes jei jūs metate svorį, žiedas gali nuslysti. Tai ypač dažnai atsitinka plaukiojant jūroje.

Jei nesate tikri, kaip prižiūrėti savo žiedą, kad jis visuomet spindėtų, galite pasitarti ir su juvelyru. Patyręs juvelyras žinos, koks metodas galės geriausiai užtikrinti, kad vestuviniai žiedai bus dar ilgai naudojami.